Školku čeká zásadní rekonstrukce za 14 milionů korun

Foto: MěÚ Uherské HradištěFoto: MěÚ Uherské Hradiště
Foto: MěÚ Uherské Hradiště
Co se děje 10. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Mateřskou školu v uherskohradišťské městské části Sady čeká rozsáhlá rekonstrukce. Objekt získá nový vzhled i zbrusu novou přístavbu, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí města Jan Pášma.

Akce, při které město Uherské Hradiště školku zásadním způsobem zrekonstruuje, si vyžádá náklady skoro 14 milionů korun. Stavební práce začnou 23. července a potrvají až do konce února příštího roku.

Na hlavní budově mateřské školy bude obnovena celá fasáda, školka dostane také nová okna i vstupní dveře. Počítá se také s odstraněním vlhkosti zdiva injektáží s ošetřením vnitřního i vnějšího líce zdiva. Zároveň bude zrekonstruováno a rozšířeno hygienické zařízení, výměny se dočká vnitřní kanalizace, elektroinstalace, ústřední topení, plynoinstalace i vodoinstalace.

U budovy mateřské školy jsou v současné době přístavby, které budou odstraněny a nahradí je zcela nová přístavba, jež pro mateřskou školu zajistí technické zázemí včetně nové venkovní učebny a bezbariérového přístupu do hlavní budovy. Stavba bude dvoupodlažní s ustupujícím druhým podlažím a obě budovy budou spolu provozně propojeny.

"Technické zázemí školky bylo v doslova katastrofálním stavu a zcela chyběly skladovací prostory, takže nová přístavba je nutná," informoval starosta města Stanislav Blaha.

Protože půjde o stavbu trvající 220 dnů, bude provoz školky zřízen v náhradních prostorách. "Mateřská škola bude po robu rekonstrukce budovy a stavby přístavby fungovat v Městském kulturním zařízení v Sadech," upřesnil starosta.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam