Policie zahájila bezpečnostní opatření v souvislosti s Masters of Rock

Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Ilustrační foto (Foto: Policie ČR)
Hasiči a policie 11. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE - Už ve čtvrtek začne ve Vizovicích tradiční festival metalové hudby Masters of Rock a na bezpečnost a pořádek budou dohlížet desítky policistů. Strážci zákona budou v pohotovosti už od středy, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Masters of Rock potrvá až do neděle a každoročně přiláká desetitisíce fanoušků rockové muziky. Akce pravidelně výrazně ovlivňuje život nejen obyvatelům Vizovic a nejbližšího okolí, ale také policistům a řidičům, kteří městem projíždějí. "Desetitisíce fanoušků představují určité komplikace, které se společně s pořadateli festivalu budeme snažit minimalizovat," konstatovala Kozumplíková.

Ve Vizovicích budou od středy v pohotovosti policisté z obvodních oddělení, pohotovostního a eskortního oddělení, dopravní policisté, kriminalisté, příslušníci z řad cizinecké policie a chybět nebudou ani policejní kynologové a jízdní policie. Společně s nimi budou nad veřejným pořádkem bdít také celníci a policisté letecké služby. Vrtulník s termovizí bude ve dne i v noci předcházet zejména majetkové trestné činnosti, pátrat po hledaných sobách a dohlížet na bezpečnost a plynulost silničního provozu.

"V souvislosti s dopravou doporučujeme všem návštěvníkům, aby respektovali dopravní značení a uposlechli rady a pokyny policistů a pořadatelů. Parkovat lze výhradně na místech k tomu určených, kterých je v okolí areálu dostatek. Opatrně by si měli počínat také řidiči, kteří Vizovicemi pouze projíždějí, protože lze očekávat zvýšený pohyb chodců nejen v areálu a jeho okolí, ale v celých Vizovicích. Stejně jako vloni bude cesta ze Zádveřic do Vizovic až k odbočce na Těchlovský kopec, tzv. stará Zádveřická, obousměrná a bude zde zakázáno parkovat," upřesnila policejní mluvčí.

Všechny návštěvníky policisté důrazně varují před krádežemi, k nimž po dobu trvání festivalu každoročně dochází. Cenné věci by lidé ve vlastním zájmu neměli nechávat ve stanech, ale měli by si je brát s sebou. "Uniformovaní policisté i kriminalisté specializovaní na majetkovou trestnou činnost budou procházet stanovými městečky i areálem a možnost krádeží tak minimalizovat, přesto je nutné převzít nad svými věcmi odpovědnost," dodala Kozumplíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam