Zlín se probojoval mezi pětici nejpřívětivějších měst pro cyklisty

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 11. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Zlín se letos probojoval mezi pětici nejpřívětivějších českých měst pro cyklisty. Server Zlin.cz o tom informoval Lukáš Fabián z tiskového oddělení magistrátu.

Podle osmnácti set zapojených účastníků kampaně Do práce na kole jsou pro letošní rok nejpřívětivějším městem pro cyklisty Otrokovice. Ani Zlín však nedostal od cyklistů špatné vysvědčení. Obsadil pátou pozici. „Mezi kopcovitými městy, která nemají takovou tradici jezdění na kole, však Zlín skončil na prvním místě," prozradil Martin Habuda, cyklokoordinátor zlínského magistrátu.

V anketě, kterou uspořádala letos již potřetí Nadace Partnerství společně se sdružením Auto*Mat, cyklisté prostřednictvím 37 otázek hodnotili celkový stav cyklodopravy ve městě, bezpečnost při jízdě na kole, komfort cyklostezek a kvalitu cyklistické infrastruktury. Stav cyklodopravy ve Zlíně ocenili cyklisté známkou 2,7. Bezpečnost cyklistů získala známku 3,09, stejně jako kategorie zjišťující komfort na cyklostezkách. Nejhorší známku, a to 3,26, udělili respondenti stavu infrastruktury. Celkově pak obdržel Zlín známku 3,04, vítězné Otrokovice získaly známku 2,78.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam