Mařatický hřbitov se dočká dalších úprav, zlepší se i parkování

Foto: MěÚ Uherské HradištěFoto: MěÚ Uherské Hradiště
Foto: MěÚ Uherské Hradiště
Co se děje 11. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Na loňskou první etapu úprav prostor u hřbitova v uherskohradišťské části Mařatice naváže město již tento měsíc druhou etapou. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Pášma.

Zatímco v minulém roce řešila investiční akce parkování za hřbitovem, letos bude zahájena úprava přední části prostranství největšího uherskohradišťského pohřebiště. V rámci druhé etapy bude vybudováno nové parkoviště, zastávka autobusů a malý parčík s průchodem do ulice Václava Kulíška.

Opravy se dočká část místní komunikace 1. máje, vznikne zde mimo jiné nové parkoviště pro 40 automobilů. "Spolu s loňskou etapou bude moci u hřbitova zaparkovat až 54 automobilů," upřesnil starosta města Stanislav Blaha.

Dále budou upraveny prostory vedoucí k ulici Václava Kulíška. Součástí stavby je i obnova a rozšíření veřejného osvětlení s ohledem na výstavbu parkoviště a chodníků, na ně navážou sadové úpravy a doplnění mobiliáře.

V rámci stavebních prací dojde ke zrušení stávající točny a zpevněné plochy sloužící pro parkování. "Veřejné prostranství bude upraveno, vybudujeme autobusový záliv a zastávku včetně přilehlých chodníků," popsal starosta. Práce potrvají do 22. května příštího roku a budou stát 14,2 milionu korun.

"Dopravní obslužnost a zejména pak možnosti parkování v prostorách u mařatického hřbitova byly dlouhodobě trnem v oku veřejnosti. Proto se domnívám, že po dokončení prací na jaře příštího roku pocítí návštěvníci hřbitova i cestující městkou hromadnou dopravou značnou úlevu. V období největší návštěvnosti hřbitova -kolem Památky zesnulých - budou stavební práce na nezbytně nutnou dobu přerušeny. Plán je takový, aby do Dušiček byla provedena oprava komunikace 1. máje, po nich pak zbytek celé akce," dodal Blaha.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam