Mařatický hřbitov se dočká dalších úprav, zlepší se i parkování

Foto: MěÚ Uherské HradištěFoto: MěÚ Uherské Hradiště
Foto: MěÚ Uherské Hradiště
Co se děje 11. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Na loňskou první etapu úprav prostor u hřbitova v uherskohradišťské části Mařatice naváže město již tento měsíc druhou etapou. Serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí města Jan Pášma.

Zatímco v minulém roce řešila investiční akce parkování za hřbitovem, letos bude zahájena úprava přední části prostranství největšího uherskohradišťského pohřebiště. V rámci druhé etapy bude vybudováno nové parkoviště, zastávka autobusů a malý parčík s průchodem do ulice Václava Kulíška.

Opravy se dočká část místní komunikace 1. máje, vznikne zde mimo jiné nové parkoviště pro 40 automobilů. "Spolu s loňskou etapou bude moci u hřbitova zaparkovat až 54 automobilů," upřesnil starosta města Stanislav Blaha.

Dále budou upraveny prostory vedoucí k ulici Václava Kulíška. Součástí stavby je i obnova a rozšíření veřejného osvětlení s ohledem na výstavbu parkoviště a chodníků, na ně navážou sadové úpravy a doplnění mobiliáře.

V rámci stavebních prací dojde ke zrušení stávající točny a zpevněné plochy sloužící pro parkování. "Veřejné prostranství bude upraveno, vybudujeme autobusový záliv a zastávku včetně přilehlých chodníků," popsal starosta. Práce potrvají do 22. května příštího roku a budou stát 14,2 milionu korun.

"Dopravní obslužnost a zejména pak možnosti parkování v prostorách u mařatického hřbitova byly dlouhodobě trnem v oku veřejnosti. Proto se domnívám, že po dokončení prací na jaře příštího roku pocítí návštěvníci hřbitova i cestující městkou hromadnou dopravou značnou úlevu. V období největší návštěvnosti hřbitova -kolem Památky zesnulých - budou stavební práce na nezbytně nutnou dobu přerušeny. Plán je takový, aby do Dušiček byla provedena oprava komunikace 1. máje, po nich pak zbytek celé akce," dodal Blaha.

 

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam