Malenovický hrad uspořádá první noční prohlídku po své rozsáhlé rekonstrukci

Ilustrační foto (Foto: MJVM)Ilustrační foto (Foto: MJVM)
Ilustrační foto (Foto: MJVM)
Co se děje 11. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Krátce po otevření malenovického hradu, jehož uzavírku si vyžádala rozsáhlá rekonstrukce, mohou zájemci vyrazit na první prázdninovou noční prohlídku. Serveru Zlin.cz to sdělila Silvie Lečíková, vedoucí obchodního oddělení Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Noční prázdninové prohlídky hradu jsou u veřejnosti hodně oblíbené a každoročně si je nenechá ujít velké množství návštěvníků. Ta první bude na programu v sobotu 14. července v době od 20.00 do 23.00 hodin.

"Kromě možnosti projít si hrad bez průvodce od sklepa až do věže ve zvláštní atmosféře večera a noci budou na návštěvníky uvnitř čekat někteří z původních majitelů hradu. Kromě toho bude příležitost sledovat zuřivé šermířské souboje nebo ladné tance elegantních dam, které občas vystřídají kejklíři s ohněm," konstatovala Lečíková.

Akce se koná za každého počasí. Druhá prázdninová příležitost prohlédnout si malenovický hrad v nočních hodinách bude 18. srpna. Dospělí zaplatí za vstup 120 korun, děti do 15 let pak padesátikorunu.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam