Masters of Rock začne poctou Ronniemu Jamesi Diovi

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Kultura 12. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE - Masters of Rock letos zahájí pocta Ronniemu Jamesi Diovi, legendárnímu americkému zpěvákovi kapel Black Sabbath či Rainbow, jehož jméno nese hlavní stage vizovického festivalu. Serveru Zlin.cz to oznámila pořádající agentura Pragokoncert.

Ve 12.00 hodin na hlavním pódiu vystoupí formace Diolegacy, aby vzdala hold metalové legendě. Hlavou projektu je všestranný muzikant kapely Rage Marcos Rodriguez.

První den šestnáctého ročníku Masters of Rock ale slibuje i další výjimečné zážitky. Headlinerem je německá formace Powerwolf známá svým temným vzhledem i tématy písní, kde nechybějí vlkodlaci ani odkazy na náboženská témata. Na pódium vystoupí ve 22.50 hodin. Skupina ve Vizovicích představí své sedmé studiové album The Sacrament of Sin.

První festivalový večer bude patřit i fanouškům folk metalu. Do varu je nejprve od 20.45 hodin dostane německá skupina In Extremo, která kombinuje metal s tradičními středověkými písněmi a spojuje zvuk běžných rockových a metalových nástrojů s historickými nástroji, jako jsou dudy nebo harfa.

Po vystoupení Powerwolf program prvního dne uzavře ruská folkmetalová skupina Arkona, která se zaměřuje na slovanské náboženství a která také používá pro metal méně typické nástroje, jako jsou třeba flétna a balalajka.

V areálu likérky Rudolf Jelínek si však dnes na své přijdou i vyznavači jiných žánrů. Hrát zde bude například japonská legenda Loudness, německá kapela Van Canto, která se kromě bicích obejde bez hudebních nástrojů, a kanadská thrash metalová kapela Annihilator.

Festival se ve Vizovicích koná do neděle, očekává se účast kolem 25 tisíc návštěvníků. Hlavními hvězdami festivalu jsou německá legenda Helloween, bývalý zpěvák kapely Accept Udo Dirkschneider a zakládající člen hardrockové kapely Kiss Gene Simmons.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam