Vrah dětí ze Starého Města stane už brzy u soudu

Budova zlínského krajského úřadu (Foto: Zlin.cz)Budova zlínského krajského úřadu (Foto: Zlin.cz)
Budova zlínského krajského úřadu (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 11. 7. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – Už za necelé dva měsíce předstoupí před zlínský krajský soud devětadvacetiletý muž, který má na svědomí brutální čin. Zavraždil svou malou dceru a těžce zranil i svého syna.

Je tomu takřka rok co Starým Městem na Uherskohradišťsku otřásl otřesný případ. V jednom z bytů domě v Michalské ulici napadl 28. září v odpoledních hodinách muž své vlastní děti. Jeho běsnění bohužel nepřežila tříletá holčička, kterou doslova ubodal. O dva roky starší chlapec byl těžce zraněný a skončil v péči lékařů. Útok naštěstí přežil. Když si muž po činu uvědomil, co udělal, snažil se spáchat sebevraždu, ale neúspěšně.

Případ je o to víc otřesnější, že bezvládná tělíčka svých dětí, včetně jejich vraha, našla jejich matka, která se vrátila domů z práce. Zraněného chlapečka převezl do nemocnice vrtulník, muž skončil také v nemocnici, odtud ale putoval rovnou do vazební věznice, kde je doposud.

Po několika měsíčním vyšetřování policie konečně případ mohla uzavřít a předat jej státnímu zastupitelství. „Na muže jsem před pár týdny podal obžalobu, a to za trestný čin vraždy a pokus o vraždu. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od patnácti do dvaceti let, případně i výjimečný trest,“ potvrdil státní zástupce Martin Malůš.

Obžalovaný muž podle státního zástupce od počátku svou vinu nepopírá a ke všemu se doznal. Podle všeho měla za tímto hrůzným činem stát pomsta muže za to, že se s ním jeho žena rozváděla. Obdobná tragédie se stala před dvěma lety i v Kašavě na Zlínsku. Muž tam zabil svého čtyřletého syna a pak i sám sebe. I v tomto případě měly za vším stát neurovnané spory mezi bývalými partnery.

Hlavní líčení bylo stanoveno na začátek září.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam