Valašsko ožije Mezinárodním týdnem turistiky

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Vsetín)
Co se děje 12. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Účastníky 28. ročníku Mezinárodního týdne turistiky na Valašsku bude ve dnech 14. až 21. července hostit město Vsetín. Pro milovníky pěší turistiky jsou připraveny pochody po nejkrásnějších valašských chodníčcích, které vedou nejen po horských hřebenech s dalekými výhledy, ale i pasekami s množstvím voňavých trav a také se schází do údolí k četným potůčkům a říčkám, serveru Zlin.cz to řekla mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

„Každoročně se týdne turistiky účastní přes 230 turistů z Německa, Holandska, Polska, Slovenska a Česka. Nejmladším účastníkům je kolem osmi let a nejstarším přes 85 let. Jde vidět, že turistika je opravdu pro každého. Valašsko poznají dokonale, na krátkých trasách turisté nachodí za týden přibližně 70 kilometrů a na dlouhých trasách přes 130 kilometrů. Každý si může trasu zvolit, dle své kondice," prozradila místostarostka Simona Hlaváčová.

Všem zaregistrovaným turistům, kteří budou 14. července v 19.30 hodin ve Vsetíně, nabízí pořadatelé účast na slavnostním zahájení týdne turistiky s folklorním souborem Vsacan v domě kultury. Vstup na akci je zdarma i pro ty, kteří se týdne turistiky nezúčastní.

„Zavedeme zájemce k perle Valašska - Pulčínským skálám nebo na Brumovský hrad. Jeden den zajedeme i na Slovensko s možností navštívit Manínskou tiesňavu a Sulovské skály," uvedla k programu Mezinárodního týdne turistiky Květuše Nepožitková z odboru školství vsetínské radnice. Na každý výlet je ale nutné se den předem zaregistrovat.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam