Jurkovičova rozhledna nabídne večerní vyhlídky

Jurkovičova rozhledna (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)Jurkovičova rozhledna (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Jurkovičova rozhledna (Foto: MěÚ Rožnov pod Radhoštěm)
Co se děje 13. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Večerní vyhlídky nabídne v sobotu Jurkovičova rozhledna v Rožnově pod Radhoštěm. Zájemci budou mít možnost podívat se na noční město a jeho okolí, řekl serveru Zlin.cz mluvčí Rožnova Tomáš Gross.

Rozhledna bude otevřená od 21.30 do 24.00. „Zájemci o noční výstup k rozhledně by si na cestu měli vzít baterku nebo čelovku. Trasa vede neosvětleným lesem,“ uvedl Gross. Rozhledna stojí na Karlově kopci. Příchozí uvidí osvětlený Rožnov, ale také údolí Rožnovské Bečvy.

Jurkovičova rozhledna leží v CHKO Beskydy. Na Karlově kopci stojí na východním okraji Rožnova nad Valašským muzeem v přírodě. Je asi 480 metrů nad mořem.

Plány na její výstavbu vytvořil na konci 19. století známý architekt Dušan Jurkovič. Tehdy měla stát na kopci Brdo v katastru obce Brňov. Pokusy o stavbu ale v minulém století selhaly, a proto se započalo s výstavbou až v roce 2010.

Práce byly hotové v roce 2011. Slavnostní otevření se konalo v dubnu roku 2012. Náklady na vybudování přesáhly 12 milionů korun. Betonová podezdívka je obložena kamenem, na dřevěnou část se použilo dřevo buku, smrku a jedle.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam