Zlín loni hospodařil s přebytkem 52 milionů

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 13. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – S přebytkem 52 milionů korun loni hospodařil Zlín. Byl vyšší příjem daní a snížilo se zadlužení města, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Více než padesátimilionový přebytek je podle Dvořáka jedním z nejlepších výsledků hospodaření za poslední roky. „Na dobrou úroveň hospodaření Zlína má jistě pozitivní vliv růst HDP našeho státu, ale i to, že se město chová hospodárně a má výdaje pod kontrolou,“ prohlásil náměstek primátora Bedřich Landsfeld, který má na radnici na starosti ekonomiku.

Loni byl příjem města ze sdílených daní o 64 milionů korun vyšší než v roce 2016. Zadlužení město se snížilo ze 473 milionů na 453 milionů. „Revolvingový úvěr zaměřený na financování dotačních titulů byl v uplynulém roce čerpán ve výši 53 milionů korun. Součástí závěrečného účtu je i zpráva auditora. Hospodaření města shledal bez nedostatků,“ uvedl Dvořák.

Tento závěr auditora, společnosti H Z Brno, je stejný už popáté za poslední roky. „Při osobním projednání této zprávy auditor konstatoval, že spolupráce ze strany úřadu byla velice dobrá, že veškeré postupy a pravidla jsou v souladu s platnou legislativou a jsou dodržována,“ řekla vedoucí odboru ekonomiky a majetku Jana Holcová.

Spokojený je i primátor Zlína Miroslav Adámek „Za tuto skutečnost děkujeme zaměstnancům úřadu za dobrou práci,“ uvedl Adámek. Mezi největší investice loňského roku se řadí zejména budování cyklostezek za desítky milionů, ale také vybudování kanalizace v Klečůvce, rozšíření protipovodňového varovného monitorovacího systému nebo přístavba a rekonstrukce kuchyně ZŠ Slovenská a rekonstrukce areálu sportoviště u ZŠ Okružní. Město opravilo majetek za více než 100 milionů korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam