V centru Zlína měl neznámý muž obtěžovat několik žen. Šetří to policie

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 12. 7. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN –  Zlínští kriminalisté šetří oznámení několika žen, které měl údajně na ulici obtěžovat neznámý muž. Všechny případy se měly odehrát na přelomu června a července, přímo v centru krajského města.

Varování před tímto útočníkem se objevilo na facebooku od několika žen, jejichž jména ale Zlin.cz nebude zveřejňovat. „Chci jen upozornit na prasácké individum, které se mě snažilo kolem 23 hodiny večer na zastávce U Zámku osahávat. Než jsem stihla jakkoliv zareagovat, utekl,“ svěřila se na sociální síti se svou nepříjemnou zkušeností jedna z uživatelek.

A zřejmě nešlo o ojedinělý incident. „Včera večer se staly dvě napadení, kolem 21 hodin u Morysáku a později kolem 22 hodin na Bartošce. Borec běžel, zezadu napadl a sexuálně obtěžoval!,“ reagovala další žena. 

Policie na dotaz Zlin.cz potvrdila, že skutečně šetří několik oznámení o údajném obtěžování. „Přijali jsme celkem tři oznámení o údajném obtěžování žen cizím mužem. Všechny případy se staly ve Zlíně na přelomu měsíce června a července, ve večerních a nočních hodinách, v krátké době po sobě,“ sdělila mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Jak dále dodala, ženám se naštěstí nic nestalo. „Případy se zabýváme, zjišťujeme podrobnosti a bližší okolnosti jednotlivých skutků. Po důkladném vyhodnocení získaných indicií stanovíme trestně právní kvalifikaci,“ doplnila mluvčí s tím, že podrobné informace, i to, zda se oznámení týkalo útoků ve výše zmíněných lokalitách, vzhledem k vyšetřování zatím policisté sdělit nemohou.

I když se naštěstí žádné z napadených nic nestalo, měly by být ženy obezřetné a v případě, že se jim stane něco podobného, by měly okamžitě kontaktovat policii či strážníky.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam