Kvůli ME v cyklistice řeší pořadatelé řadu dotazů ohledně uzavírek

Foto: Policie ČRFoto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Co se děje 14. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V souvislosti s víkendovým Mistrovstvím Evropy v silniční cyklistice v kategorii do 23 let se ve Zlíně a okolí chystá řada uzavírek a obyvatelé města pořadatele zahrnují dotazy, které se právě omezení dopravy týkají. Serveru Zlin.cz to řekl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Lidé se pořadatelů velmi často ptají například na to, zda bude během šampionátu nějak ovlivněn průjezd mezi Zlínem a Otrokovicemi. Řidiči však mohou zůstat klidní, průjezd mezi těmito městy nebude žádným zásadním způsobem omezen. Pouze z Otrokovic do Zlína se nedostanou vozidla na ulici Štefánikova, ale budou pokračovat po objízdné trase Gahurova.

Řadu obyvatel také zajímá, zda budou ve Zlíně během víkendového sportovního klání vypnuté semafory. "Většina semaforů bude fungovat v běžném režimu. Výjimkou budou semafory v křižovatce ulic Štefánikova a Gahurova, fungovat nebude ani semafor na přechodu pro chodce v místě křížení ulic Štefánikova a Školní, v křižovatce ulic Štefánikova a Osvoboditelů a světla budou mimo provoz také na přechodu pro chodce na ulici Štefánikova (za ulicí Hluboká)," upřesnili pořadatelé.

Hodně dotazů se týká také přesných časů, kdy bude možné v době uzavírky vyjet a najet na Lesní čtvrť přes Díly VI a ulici Hluboká. "Průběžně po dobu závodu budou otevřeny ulice Díly VI a ulice Příční i průjezd přes ulici Štefánikova. Průjezd budou regulovat pořadatelé. Průběžně po dobu závodu budou otevřeny také ulice Hluboká. V sobotu 14. července bude trať otevřena v čase asi od 13.00 do 13.30 hodin, v neděli 15. července nebude prostor otevřen. Během konání jednotlivých závodů bude průjezdnost na Lesní čtvrť nepravidelná, vše bude záviset na aktuální situaci na trati," doplnili pořadatelé.

Šampionát bude mít nemalý vliv zejména na obyvatele místních částí Kudlov a Jaroslavice. V sobotu i v neděli budou obě místa v podstatě po celý den pro dopravu uzavřena.

Start závodu je naplánován na sobotní 11. hodinu dopoledne na ulici Štefánikova. Účastníci pojedou od Univerzity Tomáše Bati směrem k Domu umění, na Kudlov a přes Jaroslavice zpět do Zlína. Stejnou trasou pojedou také v neděli, začátek je naplánován na 9. hodinu ranní.

Zejména kvůli bezpečnosti bude po oba víkendové dny úplně uzavřena komunikace na Kudlově i v Jaroslavicích. Uzavírka začne v sobotu v 10.00 hodin a ukončena bude v 18.00 hodin. V neděli bude komunikace uzavřena už od 8.00 hodin, znovu otevřena bude v 17.30 hodin.

"Policisté budou po celý víkend v pohotovosti, budou dohlížet na bezpečnost provozu a informovat řidiče o objízdných trasách. Společně s nimi budou v pohotovosti také strážníci Městské policie ze Zlína," dodala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam