Ortopedii v nemocnici čeká demolice

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 14. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Demolici bývalé budovy ortopedie v Uherskohradišťské nemocnici schválila Rada Zlínského kraje. Server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Budova bývalé ortopedie je od roku 2014 opuštěná, bez možnosti dalšího využití, neboť je v havarijním stavu. Její rekonstrukce byla vyhodnocena jako neefektivní a nekoncepční. Náklady na demolici jsou vyčísleny na 3,966 milionu korun, mohou však nakonec být i nižší. Odstranění stavby je podmíněno schválením v Zastupitelstvu Zlínského kraje.

„Demolice je v souladu s plánem investičního rozvoje Uherskohradišťské nemocnice. Odstraněním budovy vznikne plocha pro další rozvoj nemocnice," sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Rada kraje odsouhlasila také opravy a technické zhodnocení majetku ve Vsetínské nemocnici v celkové hodnotě 3,741 milionu korun. Jde o revitalizaci fasády a opravu balkonů na budově K, výměnu oken a opravu fasády na budově L, opravu vozovky u kaple, opravu chodníku mezi budovami O, D a G a opravu záložního přívodu nízkého napětí do budovy B.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam