V Luhačovicích se kvalita vody v přírodním koupališti zlepšila, na Vsetínsku se naopak zhoršila

Ilustrační foto - Luhačovická přehrada (Foto: www.khszlin.cz)Ilustrační foto - Luhačovická přehrada (Foto: www.khszlin.cz)
Ilustrační foto - Luhačovická přehrada (Foto: www.khszlin.cz)
Co se děje 16. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Kvalita vody v přírodních koupalištích ve Zlínském kraji je stále docela dobrá. Vyplývá to z informací Krajské hygienické stanice ve Zlíně.

Podle posledních rozborů vody se dokonce například v luhačovické přehradě kvalita vody o něco zlepšila a je nyní zcela bez závad, stejně jako na Štěrkáči v Otrokovicích. Snížená průhlednost vody pod jeden metr a zvýšené množství chlorofylu tak přetrvává jen na Pahrbku v Napajedlích. I zde je ale voda stále vhodná ke koupání.

Nepatrné zhoršení kvality vody zaznamenali hygienici na přírodních koupalištích na Vsetínsku. V Horní Bečvě a Bystřičce je o něco vyšší obsah chlorofylu a v Novém Hrozenkově pak evidují hygienici sníženou průhlednost vody pod jeden metr. I na všech kontrolovaných místech na Valašsku ale platí, že je voda stále vhodná ke koupání.

Velmi výrazně si polepšil přírodní koupací biotop Dvůr Honětice na Kroměřížsku. Zatímco na konci června tu byla voda vyloženě nebezpečná ke koupání (kvůli nadlimitnímu výskytu indikátorů fekálního znečištění), nyní je zde voda v bezvadném stavu.

Další rozbory vody plánují hygienici na 23. července.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam