Do oprav čtyř škol dá kraj přes 11 milionů korun

Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Ilustrační foto (Foto: Zlínský kraj)
Co se děje 16. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Nové investiční záměry v oblasti školství za bezmála 11,5 milionu korun schválili krajští radní. Realizovány budou na Gymnáziu Zlín – Lesní čtvrť, Středním odborném učilišti Valašské Klobouky, Gymnáziu Ladislava Jaroše Holešov a Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské Valašské Meziříčí, server Zlin.cz o tom informoval Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Veškeré práce by měly být hotovy ještě během letošního roku. „Jde sice o investice spíše menšího charakteru, ale i ty jsou potřebné. Navíc se díky nim zhodnotí majetek, který má kraj ve svém vlastnictví a má tedy povinnost se o něj dobře starat," řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Na Gymnáziu Zlín – Lesní čtvrť budou rekonstruovány střešní pláště plochých střech v 1. a 5. pavilonu školy. Letos v únoru zde zatekla dešťová voda do vnitřních konstrukcí budov a střechy byly provizorně opraveny. Akce byla nahlášena jako pojistná událost a část nákladů bude po provedení všech prací hrazena z pojistného plnění. Po částečném vyschnutí budou konstrukce střech, poškozené zatečením vody, rekonstruovány. Pro zlepšení tepelně technických vlastností budou konstrukce střešních plášťů doplněny o vrstvu tepelné izolace. Celkové náklady jsou vyčísleny na 4,451 milionu korun.

Na Středním odborném učilišti Valašské Klobouky bude odstraněna opěrná zídka na pozemku školy podél Brumovské ulice, která je v havarijním stavu a její oprava již není možná. Na jejím místě vznikne zídka nová. Vůči původnímu řešení bude posunuta o asi 1,2 metru po svahu dolů, mimo inženýrské sítě. Práce vyjdou na 4,798 milionu korun. Střední odborné učiliště Valašské Klobouky přistoupí také k rekonstrukci slaboproudých rozvodů. Tím bude zvýšena kybernetická bezpečnost na škole a zajištěna spolehlivost používaných informačních systémů. Rekonstrukcí bude splněna i technická příprava školy na instalaci prvků ochrany datových sítí v rámci projektu ochrany osobních dat (GDPR). Celkové náklady jsou odhadnuty na 767 tisíc korun.

Rovněž na Gymnáziu Ladislava Jaroše Holešov bude realizována rekonstrukce slaboproudých rozvodů, což s sebou, stejně jako na učilišti ve Valašských Kloboukách, přinese zvýšení kybernetické bezpečnosti i spolehlivosti informačních systémů a zároveň bude splněna technická příprava na projekt GDPR. Jedná se o investici za 726 tisíc korun.

Na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské Valašské Meziříčí pak bude oplocen areál školy. Vybudováním kvalitního oplocení bude zajištěna větší bezpečnost osob v areálu školy i ochrana školního majetku. Celkové náklady činí 737 tisíc korun.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam