Kroměřížané budou opět volit 27 zastupitelů

Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Ilustrační foto (Foto: MěÚ Kroměříž)
Politika a ekonomika 16. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

KROMĚŘÍŽ - Obyvatelé Kroměříže budou v komunálních volbách vybírat opět 27 zastupitelů. Na svém zasedání o tom rozhodlo zastupitelstvo města, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Volby se uskuteční v pátek 5. října a v sobotu 6. října 2018. V Kroměříži se bude hlasovat v 26 volebních okrscích. „V žádném nedošlo ke změně místa," uvedla vedoucí odboru občansko-správních agend kroměřížské radnice Ivana Bukovská.

Důležité je, že pro volby do zastupitelstva obce či města se nevydávají voličské průkazy. „Občan tak může volit pouze v místě svého trvalého bydliště," upozornila Bukovská.

Minulé komunální volby v Kroměříži vyhrálo ANO se sedmi mandáty před ODS s pěti křesly. KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislí mají čtyři zastupitele, čtyři křesla získala i ČSSD. Komunisté obsadili tři mandáty, Zdravé Kroměřížsko a Volba pro Kroměříž mají v sedmadvacetičlenném sboru po dvou zastupitelích.

Koalici na radnici po volbách v roce 2013 utvořilo hnutí ANO, koalice KDU-ČSL, ZVUK 12 a nezávislých, ČSSD a Zdravé Kroměřížsko. Starosta Jaroslav Němec ale v dubnu hnutí ANO opustil, podporují ho další tři za ANO zvolení zastupitelé. K hnutí se tak v zastupitelstvu nyní hlásí jen tři lidé. Němec bude ve volbách kandidovat za hnutí Nezávislí.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam