Na Panoramě se topil chlapec, případ už šetří policie

Koupaliště Panorama na Jižních Svazích ve Zlíně (Foto: Zlin.cz)Koupaliště Panorama na Jižních Svazích ve Zlíně (Foto: Zlin.cz)
Koupaliště Panorama na Jižních Svazích ve Zlíně (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 18. 7. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍN – K velkému neštěstí došlo v pondělí na zlínském koupališti Panorama, které je na Jižních Svazích. Topil se tam teprve pětiletý chlapec. Ten je ve vážném stavu. O případ už se zajímá i policie.

K celé nešťastné události mělo dojít v pondělí odpoledne. „Plavčík si všimnul tonoucího dítěte. Ihned jej z vody vytáhl a začal mu dávat první pomoc, a to až do příjezdu záchranářů,“ potvrdil ředitel zlínských lázní, pod které spadají i městská koupaliště, Lubomír Matoušek.

Záchranáři pak pokračovali dál v oživovacích pokusech. „Dítě jsme převezli na oddělení urgentu, tam si ale pro něj následně přiletěl vrtulník, který jej transportoval do Brna. Chlapec byl ve vážném stavu,“ konstatoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan s tím, že s ohledem na věk dítěte nebude o jeho dalším zdravotním stavu poskytovat žádné další informace.

Jak k celému neštěstí došlo i to, kde byli v té době rodiče dítěte, už nyní prověřuje i policie. „My jsme žádné hlášení o této události neobdrželi, ale na popud novinářů jsme se jí začali zabývat. Nyní nás čeká výslech svědků a prověřování dalších okolností,“ potvrdila mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam