Frekventovaná Zbrojovácká ulice se dočká opravy

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 19. 7. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN - Už za pár dní vypukne ve Vsetíně oprava Zbrojovácké ulice. Jak serveru Zlin.cz oznámila mluvčí města Alexandra Buršíková, dopravní komplikace město neočekává.

V rámci rekonstrukce bude opraven povrch cesty, vyměněna a upravena část obrubníků, nahrazeny nefunkční uliční vpusti, výškově upraveny poklopy kanalizačních šachet a krytů šoupátek, očištěny krajnice od nánosů, vyčištěny propustky od nánosů a součástí prací bude také sanace čela propustku i křídel. Opraven bude úsek od mostu u Kovárny po areál Climaxu. Práce by měly trvat podle smlouvy 45 dnů.

„Je to silnice, kterou využívají řidiči k tomu, aby se dostali do práce. Snažíme se proto, aby práce na opravě živičného povrchu trvaly co nejkratší dobu," řekl starosta Jiří Růžička.

Vedení vsetínské radnice neočekává stejné komplikace jako při rekonstrukci silnice Pod Pecníkem, během níž doprava ve městě před prázdninami vázla. „Je to sice hojně využívaná cesta, nicméně řidiči mohou využít souběžnou Jasenickou ulici," podotkl Jiří Růžička.

Rekonstrukce silnice vyjde na téměř čtyři miliony korun. „V těchto dnech si zhotovitel převezme staveniště," podotkl stavební technik radnice Josef Šťastný s tím, že řidiči budou o případných dopravních omezeních informováni přechodným dopravním značením.

Odfrézovaný živičný recyklát z komunikace bude využit pro opravy místních komunikací na území města.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam