Žáci otrokovické školy T. G. Masaryka budou mít tři nové učebny

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Co se děje 21. 7. 2018 | Autor: Frolová Irena

OTROKOVICE - Přibližně devět milionů korun bude investováno do rozšíření kapacity učeben v otrokovické Základní škole T. G. Masaryka. Práce i financování budou rozděleny na dvě etapy, řekla serveru Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Z rozpočtu města poputuje na stavební práce ještě v roce 2018 přibližně 4,7 milionů korun. "S těmito finančními prostředky se počítá v letošním rozpočtu města," uvedl Jaroslav Dokoupil, vedoucí ekonomického odboru. První etapě obsahuje základní stavební práce na rekonstrukci výměníkové stanice, ze které vzniknou tři nové učebny.

V roce 2019 bude provedena druhá etapa obsahující dokončovací stavební práce a vybavení všech tří učeben. Tato část bude financována z dotací Integrovaného plánu rozvoje území, o kterou město zažádalo v rámci projektu Modernizace odborných učeben na ZŠ T. G. M. Dotace byla městu, jako zřizovateli ZŠ T. G. Masaryka, schválena ve výši téměř dva miliony korun.

"Jsem velmi ráda, že se podařilo získat finanční prostředky na revitalizaci nevyužívané výměníkové stanice, kde budou nové učebny pro výuku přírodovědných a polytechnických předmětů. Budeme tak mít nejen možnost realizovat výuku s využitím nejmodernějších technologií, ale i začít využívat prostory, které jsme pro rozvoj naší školy potřebovali," uvedla Marta Zakopalová, ředitelka ZŠ T. G. Masaryka.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam