Regionem objíždí cyklista, který obtěžuje ženy. Zatím mu hrozí pokuta

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Co se děje 27. 7. 2018 | Autor: Šárka Šarmanová

ZLÍNSKO  -  Ve Zlíně, Otrokovicích, Kunovicích. Tady všude se potkaly ženy s cyklistou, který nejenom slovně obtěžoval, ale také osahával. Jméno muže, který má být ze Zlína, včetně jeho fotky, koluje již na sociální síti. A zabývá se jím i policie.

„Stalo se mi to loni na podzim u Zboženských rybníků ve Zlíně. Byla jsem se projít se psem, když jsem za sebou uslyšela zvuk přijíždějícího kola. Nevěnovala jsem tomu pozornost až do chvíle, kdy u mě ten cyklista zastavil a dal se se mnou do řeči,“ svěřila redakci Zlin.cz se svou zkušenosti J.B. ze Zlína. Muž si s ní zprvu jen slušně povídal a vyptával se na cestu. „Až když jsem se zastavila a začala házet psovi klacek, se najednou jeho chování změnilo. Kolo odložil, najednou ke mně přišel a začal na mě sahat. Křikla jsem na něj, ať toho okamžitě nechá. Nakonec odjel,“ sdělila třiapadesátiletá žena. V tu chvíli ji prý ani nenapadlo kontaktovat policii. Podnět k tomu jí ale dala její kolegyně. Té se totiž na konci června stala naprosto stejná příhoda, tentokrát v Kunovicích. Žena ještě ten den přišla na místní policejní oddělení. „Ano, máme tu hlášení od ženy, že ji měl na cyklostezce obtěžovat a osahávat neznámý muž na kole. Případem se zabýváme,“ potvrdila uherskohradišťská policejní mluvčí Milena Šabatová.

Právě oznámení její kolegyně byl dostatečný impulz i pro paní J. B., která udělala to samé. Jak se ukázalo, obě ženy nebyly jediné, které měly co dočinění s otravným cyklistou. Obdobné zkušenosti s ním už popisuje celá řada žen na facebooku. Jedna maminka, kterou tento muž obtěžoval na cyklostezce v Malenovicích, s ním dokonce natočila i video. Jeho tvář, včetně jména, tak nyní koluje po sociální síti. „Nechci, aby někomu takovému něco procházelo. Má kolegyně není na tom od té doby zrovna moc nejlépe. A mně se ozývá řada dalších žen, které tento člověk rovněž obtěžoval, ale bohužel to nehlásily, což není dobře, protože z toho, co vím, se jeho agresivní chování stupňuje,“ upozornila třiapadesátiletá J.B.

Muži v tuto chvíli hrozí zatím jenom pokuta. „Nevhodné chování jednačtyřicetiletého cyklisty ze Zlína jsme prověřovali na Obvodním oddělení policie ve Zlíně. Po prověření jsme tyto přestupky proti občanskému soužití oznámili příslušnému oddělení Magistrátu města Zlína. Ve správním řízení několikatisícová pokuta,“ sdělila mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Dodala, že tímto krokem ale nemusí být stanovisko konečné. „V tuto chvíli prověřujeme dalších několik případů údajného obtěžování žen. Zda spolu souvisí či mají stejného pachatele, prozatím není jasné. Kriminalisté na ztotožnění pachatelů pracují, vyslýchají svědky jednotlivých skutků a vyhodnocují získané stopy,“ naznačila ještě mluvčí.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam