Body z Brna: Opava na nule, Ševci na horních příčkách

BRNO, ZLÍN - Zlín veze z Brna tři body ve žlutém autobuse. Ve žlutém přitom hráli domácí, tedy Opavané. Kdo se v gulášku druhého kola Fortuna ligy fotbalistů orientuje, musí vědět, že nováček z Opavy hraje v azylu v Brně a coby domácí volil barvu dresů. Ta je žlutá, ovšem Zlíňané juchali po výhře 2:1 ve svém krásně polepeném žlutém autobuse.

Slezané přišli brzy po vyloučení o stopera Svozila a vše nahrávalo Zlínským. Ti hráli s přehledem a když Matejov parádně našel hlavu Bartošáka hosté vedli.

Opavští ovšem srovnali ještě do půle po důrazu Puškáče a trenér Bílek se mračil: „Hráli jsme chvílemi zbytečně profesorsky, to se nevyplácí.“

Zato se devět minut po přestávce vyplatilo důrazné sledování míče po Jiráčkově střele a vyraženém míči. Brankář Šrom tak nabídl Poznarovi oslavit první gól po návratu do Zlína.

Odehrána jsou jen dvě kola, ale vstup do soutěže se šestibodovým plusem, to je tedy paráda.

O víkendu doma na Letné už trošku silnější káva. Jablonec loupil na jaře v poháru i v lize.

To bude teprve prověrka toho, jak se věci fotbalové ve Zlíně vlastně momentálně mají.