Stíny horkého léta - hokejisté i fotbalisté dostávají zabrat

Fotbal bude v potu tváře (Foto: Fastav Zlín)Fotbal bude v potu tváře (Foto: Fastav Zlín)
Fotbal bude v potu tváře (Foto: Fastav Zlín)
Sport 3. 8. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Pokud je hokej celoroční a nikoliv jen zimní sport, pak mu tedy letošní léto opravdu moc nepřeje. Zlínští hokejisté, dospělí i mladé naděje, zatím sviští po ledě druhé ledové plochy, musejí ovšem počítat s mlhou a kvalitou ledu na hranici únosnosti.

"Už máme led i na Stadionu Luďka Čajky, dělají se lajny, reklamy a vše potřebné, ale oba stadiony jsou rozpálené od střechy tak, že to snad nepamatuji. Na kvalitě ledové plochy se to určitě musí projevit, děláme, co se dá, prognóza počasí zatím výraznější ochlazení neslibuje," konstatuje ředitel zimního stadionu David Navrátil.

Náročné pro ledaře, složité pro hokejisty, letošní léto připomíná Španělsko či Turecko. Pokud by si  teď někdo chtěl zahrát hokej tam, zřejmě by skončil v ústavu pro duševně retardované.

Ani fotbalisté to ovšem nemají vůbec medové a už vůbec ne ledové.

Když se v pátek odpoledne blíží na předzápasový trénink, je jasné, že to bude hodně náročné. Asistent trenéra Bílka Jan Kameník vypráví o tom, že se po každé dílčí jednotce musí hodně pít, preferují se iontové nápoje.

V čase sobotního duelu s Jabloncem má být v 17.00 ve stínu nějakých 33 stupňů, ne - li více. K rozcvičení ovšem nastoupí fotbalisté v největší výhni více než půl hodiny předtím.

"Kdy jindy bychom měli hrát večer třeba od dvacáté hodiny, když ne teď," ptá se Kameník.

"Opravdu se divím, polovina národa na dovolených, polovina na koupalištích, fotbal by přece musel mít v chládku pod reflektory daleko vyšší tempo a kouzlo z umělého osvětlení," dává mu za pravdu skalní zlínský fanoušek Ladislav Suchý.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam