Jeďte na výstavu Floria vlakem, je to výhodné, lákají České dráhy

foto: výstaviště Floriafoto: výstaviště Floria
foto: výstaviště Floria
Co se děje 8. 8. 2018 | Autor: Frolová Irena

KROMĚŘÍŽ - Od 9. do 12. srpna se na kroměřížském výstavišti koná další ročník celostátní výstavy Floria Léto. Pokud přijedou návštěvníci na výstavu vlakem, získají k jedné zakoupené vstupence druhou zdarma, informovala server Zlin.cz mluvčí drah Vanda Rajnochová.

Letošní 42. ročník prodejní výstavy Floria Léto má motto „Kouzlo historie – květinová procházka první republikou". Návštěvníci se můžou těšit nejen na historickou promenádu v květech, ale třeba také na unikátní expozici několika nádherných automobilových veteránů české výroby ze 30. let.

Kromě pestrobarevné výzdoby tvořené převážně květy vrcholného léta bude součástí letošní letní Florie také prodejní výstava kaktusů, expozice sukulentů a balkonových rostlin nebo výstava drobného zvířectva a okrasného ptactva. Chybět nebude ani přehlídka moderní i historické zemědělské techniky a pro děti Dětský svět s desítkou venkovních i vnitřních zábavních atrakcí. Na výstavě bude samozřejmě možné zakoupit nejrůznější potřeby pro dům i zahradu.

Květinová výstava se i letos rozšíří mimo areál výstaviště. Přední zahradničtí aranžéři vyzdobí kroměřížský kostel svatého Jana Křtitele a barokní kapli Bolestné Panny Marie u sv. Mořice.

Po celou dobu výstavy mohou návštěvníci využít bezplatný kyvadlový autobus, který bude v pravidelných intervalech jezdit po trase Výstaviště Kroměříž – Květná zahrada – Masarykovo náměstí (kostel sv. Jana Křtitele). Kyvadlový autobus zahájí a zakončí jízdy na autobusovém a vlakovém nádraží v Kroměříži.

"Po předložení platné jízdenky ČD do stanice Hulín nebo Kroměříž, získají cestující v pokladně výstaviště k jedné zakoupené základní vstupence druhou zdarma," uvedla Rajnochová.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam