Vizovice mají nový skatepark za půl milionu korun

foto: město Vizovicefoto: město Vizovice
foto: město Vizovice
Co se děje 10. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

VIZOVICE – Přes půl milionu korun stál nový skatepark, který vybudovaly Vizovice. Vznikl na místě starého, který musela radnice kvůli nevyhovujícímu stavu zrušit, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Vizovic Gabriela Netopilová Sluštíková.

Původní skatepark sloužil veřejnosti několik let. „Radnice ho musela na jaře zrušit. Ukázalo se, že už nebyl bezpečný,“ informovala o důvodu uzavření starého skateparku Netopilová Sluštíková.

Příznivce skateboardu, koloběžek, kol nebo bruslí ale nebyli bez skateparku dlouho. „Nový vznikl v místě původního, tedy za horní budovou základní školy. Návštěvníci mohou využít prvky jako Quarter Ramp, Pyramid+Ledge, Manual Pad a Slide Bar. Prvky jsou kombinací betonu a kovu“ uvedla mluvčí.

Park měl fungovat už dříve. „Chtěli jsme, aby byl dostupný už na začátku prázdnin. Nastal ale problém ve výrobě v Německu, a tak se instalace prvků zdržela,“ poznamenala starostka Silvie Dolanská.

Za horní budovou školy skatepark doplňuje další možnosti sportovního vyžití ve Vizovicích. Vedle něj jsou totiž i venkovní posilovací stroje, které radnice nechala instalovat před rokem, a víceúčelové hřiště. Veřejnost může sportovištšě zdarma využívat v úterý, čtvrtek, sobotu a neděli vždy od 14:00 do 17:00.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam