Vsetín modernizuje školu v Rokytnici za 31 milionů

foto: město Vsetínfoto: město Vsetín
foto: město Vsetín
Co se děje 10. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Kolem 31 milionů korun stojí modernizace Základní školy v Rokytnici ve Vsetíně. Do konce prázdnin budou hotové interiéry a školní rok to nijak neohrozí, na podzim se udělá fasáda se střechou, řekla serveru Zlin.cz mluvčí Vsetína Alexandra Buršíková.

Modernizace se dočkají všechny pavilony. Práce začaly už v červnu. „V předstihu se začalo pracovat na pavilonu tělocvičny. Od začátku července probíhá rekonstrukce ve všech pavilonech. Už jsou vyměněna všechna okna, jen na pavilonu mimoškolní výchovy je ještě měníme,“ přiblížil probíhající práce technik radnice Pavel Hrtáň.

Rekonstrukce je naplánována tak, aby se výměna oken, instalace vzduchotechniky a veškeré opravy ve vnitřních prostorách školy uskutečnily během letních prázdnin a 3. září mohla začít výuka.

Práce budou pokračovat do půlky října, kdy se budou dělat fasády a střechy. „Modernizace si vyžádá 31 milionů korun. Na její realizaci se nám podařilo získat dotaci z Operačního programu Životní prostřední, která činí čtyřicet procent uznatelných nákladů, maximálně však do výše 11,9 milionu korun,“ řekl starosta Vsetína Jiří Růžička.

Od posledních stavebních úprav budovy školy v Rokytnici uplynulo 25 let. Modernizace zahrnuje zateplení obvodového pláště a střech všech pěti pavilonů, výměnu původních dřevěných oken za nová plastová s tepelně izolačním trojsklem, nahrazení původních kovových dveří za nové hliníkové, instalaci větracích jednotek s rekuperací tepla do učeben a tělocvičen či kompletní rekonstrukci hromosvodu.

Začátkem prací byly na fasádě budov instalovány sítě pro zamezení hnízdění rorýse obecného a netopýra rezavého, které budou po dokončení prací opět demontovány. Součástí modernizace je rovněž odstranění fotovoltaické elektrárny a solárních panelů na střeše školy, které budou po dokončení prací na střechách vráceny zpět na své místo.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam