Čestmír Vančura: Chceme z okolí řeky Dřevnice udělat rekreační místo

Česmír VančuraČesmír Vančura
Česmír Vančura
Co se děje 9. 8. 2018 | Autor: šárka šarmanová

ZLÍN  - Využít řeku Dřevnici k trávení volného času, udělat z ní podobné rekreační místo jakým například Pražská náplavka. To je jeden z cílů, který by chtěl po volbách realizovat podnikatel a majitel filmového festivalu Čestmír Vančura. Ten se rozhodl kandidovat na post primátora za hnutí Zlín 21, které ve čtvrtek zveřejnilo svou kandidátní listinu.

„Naše kampaň bude skromná. Myslíme si, že o práci nerozhoduje ani barevnost nebo velikost kampaně. Jsme tým lidí, složený z odborníků, z lidí, kteří mají velké zkušenosti s vedením firem i projekty. Proto jsem přesvědčen, že jsme schopni řídit i město,“ vysvětloval lídr hnutí ZLÍN 21 Čestmír Vančura. Kromě něj se na kandidátce objevil i rektor zlínské univerzity Petr Sáha, generální ředitel Spuru Tomáš Dudák nebo projektový manažer Dušan Sviečka a další.

Hnutí jde do voleb s vizí, kterou je starost o město a jeho obyvatele. „Bytový fond se nerozvíjí v potřebné kvalitě a tempu, nedaří se rozvíjet dopravní infrastrukturu, realizují se mnohdy uspěchané a nepromyšlené projekty,“ vyjmenoval hlavní problémy města Vančura. Typickým příkladem je uspěchaného projektu je podle Vančury například vyhlášená soutěž o novou podobu zlínského náměstí. „Je na ni hrozně málo času, prakticky jenom prázdniny. Já bych to dělal jinak. Pokud chci kvalitní projekt, je potřeba dát na to dostatek času, aby se mohli přihlásit skutečné kapacity. A sám jsem zvědav, jak to celé dopadne,“ podotkl Vančura. Ten je zároveň přesvědčený i o tom, že je schopen najít pro bývalou soudní budovu nové uplatnění. „Je to objekt na skvělém místě. A určitě se nehodí, aby za zlínskou radnicí stála budova v takovém stavu. Proto se poradíme se všemi, s kterými se poradit dá a věřím, že se pro ni určitě najde vhodné uplatnění. Osobně, já sám, kdybych ty peníze měl, tak bych si ji koupil,“ pousmál se šéf filmového festivalu, v jehož čele by chtěl nadále stát i jako případný nový primátor. „Filmový festival je pro město potřebná a výtečná akce a myslím, že tyto dvě funkce se vůbec nevylučují,“ konstatoval Vančura.

Dalším projektem, na kterém by chtělo hnutí ZLÍN 21 po svém eventuálním zvolení pracovat, je využití řeky Dřevnice pro rekreační účely. „Je to skvělá plocha na skvělém místě, která by mohla sloužit k rekreačním účelům. K tomu už přistoupila řada měst v republice. Pokud dostaneme tu šanci, poradíme se s odborníky a necháme zpracovat projekt, jakým konkrétním způsobem by se z toho mohlo udělat komfortnější místo,“ nastínil Jaroslav Juráš, který má na kandidátce hnutí pátou pozici.

O křesla na zlínské radnici bude letos v říjnu usilovat celkem 12 politických stran či hnutí. Svou současnou funkci bude obhajovat t i primátor Miroslav Adámek, lídr kandidátky STAN, kde jde do voleb společně s TOP 09. Za uskupení Soukromníci, Starostové a Nezávislí kandiduje bývalý mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Za ODS je tol bývalý hokejista Miroslav Chalánek, KDU-ČSL staví na současném krajském i městském zastupiteli Aleši Dufkovi. Jedničkou ČSSD je veterinář Michael Javora, za SPD je nominovaný podnikatel Stanislav Skála, lídrem KSČM je současný zastupitel Stanislav Remeš, Piráti nominovali IT technika Jiřího Jaroše, lídrem ANO se stal předseda městské organizace hnutí a manažer Roman Kaňovský.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam