V horkých dnech se stará o park Komenského ve Zlíně dvojnásobek pracovníků

foto: MěU Zlínfoto: MěU Zlín
foto: MěU Zlín
Co se děje 10. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Až šest pracovníků denně se musí v tomto suchém a parném období starat o park Komenského ve Zlíně, aby zůstal zelený a rozkvetlý. Běžně přitom stačí tři pracovníci, řekl serveru Zlin.cz Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínského magistrátu.

Horko sužuje Zlín, kraj i celou Českou republiku. Se suchem se země potýká už delší dobu. „Jen park Komenského si denně vyžádá mnho kubíků vody na zálivku, musí se uklízet odpad a udržovat kvetoucí záhony i technologické zázemí,“ uvedl Fabián.

Proto je denně v parku až dvojnásobek prarcovníků, kteří se o něj starají. „Výhodou je, že máme k dispozici v parku vlastní studnu i retenční nádrž s kapacitou 25 kubíků. Spodní voda svedená do studny a pak do nádrže nám navíc pomáhá udržovat objekt klubu 206 více v suchu. V minulosti zde byly problémy s podmáčeným zdivem,“ prozradil Stanislav Pospíšilík, vedoucí oddělení městské zeleně.

Téměř každé ráno se před osmou hodinou v parku spustí automatický zavlažovací systém. „Zalévají se i vybrané mladé stromy, které by mohlo sucho ohrozit. V celém městě je takových stromů více než pět stovek,“ dodal Fabián.

Vyšší potřeba zálivky neznamená vyšší náklady. „Uspořit lze totiž nyní při sečení trávníků, které není tak časté,“ doplnil Fabián.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam