Rožnov nabízí výstavu o nástupu komunismu a jeho obětech

foto: město Rožnovfoto: město Rožnov
foto: město Rožnov
Co se děje 12. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Výstavu o poválečném nástupu komunismu a jeho obětech nazvanou Paměť národa Zlínského kraje nabízí na Masarykově náměstí Rožnov pod Radhoštěm. Putovní výstava bude k vidění do 27. srpna, řekl serveru Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Výstava připomíná pomocí příběhů místních osobností důsledky nástupu KSČ k moci v únoru 1948 a vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. „Vybrané osobnosti pocházejí z celého Zlínského kraje a zejména ze Zlína, Uherského Hradiště, Uherského Brodu, Rožnova pod Radhoštěm a Kroměříže,“ vyjmenoval Gross.

Výstavu zahájil starosta Rožnova Radim Holiš. „Jsem moc rád, že Rožnov finančně podpořil vznik této výstavy a je jedním ze zastavení putovní výstavy Paměť národa Zlínského kraje a že si i naši občané mohou připomenout události, které jsou negativně spjaty s naší historií,“ uvedl Holiš.

Podle něj se obyvatelé seznámí s osudy lidí, které historické události zasáhly. „Bohužel jsou mezi nimi občané našeho města. Nemohli jsme ale představit osudy všech Rožnovanů, kteří byli režimem postiženi. Chceme-li se v budoucnu vyvarovat stejných chyb, je potřeba si historii stále připomínat,“ zdůraznil Holiš.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam