Vinaři se utkají o nejlepší vzorky kraje v soutěži TOP Víno Slovácka

foto: Jiří Balátfoto: Jiří Balát
foto: Jiří Balát
Co se děje 11. 8. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKÝ KRAJ – Už pojedenácté letos probíhá regionální soutěž vín TOP Víno Slovácka, které se mohou zúčastnit vinaři ze Zlínského kraje a přilehlých obcí Blatnice pod svatým Antonínkem a Blatnička. Server Zlin.cz o ní informoval Jan Vandík ze zlínského hejtmanství.

Soutěžní vzorky již jsou vybrány, finální hodnocení se uskutečnilo v úterý 7. srpna pod dohledem vedoucího degustace Vojtěcha Masaříka a odborného garanta Jakuba Šebesty. Zlínský kraj podpořil konání soutěže částkou 250 tisíc korun a záštitu nad ní převzali hejtman Jiří Čunek a krajská radní pro životní prostředí a zemědělství Margita Balaštíková.

"Tuto soutěž podporujeme, protože významně pomáhá prezentovat výsledky práce a umění našich vinařů a upozorňovat na vysokou kvalitu vín vyrobených na Slovácku. Značka TOP Víno Slovácka si již stačila vybudovat velmi dobré jméno a milovníci vína ji vnímají jako záruku kvality," uvedla Balaštíková.

Jméno vítěze se veřejnost dozví v sobotu 18. srpna na polešovických Vinařských slavnostech, kde budou mít účastníci možnost v rámci bohatého kulturního programu a za zvuku cimbálových muzik ochutnat vína všech soutěžících. Podrobný program slavností najdete v příloze tiskové zprávy.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam