Rajská zahrada aneb rajčatový ráj

Foto: Zlin.czFoto: Zlin.cz
Foto: Zlin.cz
Co se děje 10. 8. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Kousek nad Zlínem v sadu Burešov teď pilní sklízejí plody své práce. Co se rajčat týče, má pan Aleš Hába opravdu co dělat...

Vždyť na kousku své půdy má mimo jiné hned čtrnáct druhů rajčat. Některé z nich váží až půl kilogramu a stěží se vejdou do chlapské dlaně. Dlouholetý pedagog a ředitel docela nedaleké Střední zdravotnické školy ve Zlíně si libuje, jak doevdně tráví zasloužený seniorský čas. "Ještě jsem se za sedm let ani jediný den nenudil," vypráví. A je to znát právě na pečlivě obdělaných záhonech.Tak jako většina jiných komodit, také rajská jablka, jak zní oficiální název, se opravdu vydařila.
"Každý den máme výbroný čerstvý salát, zdroj vitamínů, ale využití je mnohem širší. Tak třeba na kečupy, rajčatové šťávy, anebo vynikající pomazánky z protlačených rajčat, paprik a pozor, pečeného rozemletého bůčku," libuje si Hába.
Těší ho, že o kousky půdy mají poslední dobou stále více mladší lidé. "Jsme v přírodě, jsme na dosah města, takže se sem hravě dostanu na kole. Vždycky ráno a pak spíše navečer, přes den je tu fakt horko k nesnesení," dodává.
Zaslouženou úrodu teď mají i početní přátelé. "Navzájem si přejeme, obdivujeme nové věci, je to taková sousedská soutěž i pohoda," dává návod, jak se drží v kondici a jak se dovzídá i nové věci z pěstitelskcýh kruhů
jedna věc je nemsírně důležitá. A to je voda. "Je to skvělé, máme tu rozvedený vodovodní řad, platíme jen vodné, dá se to utáhnout a když pak vidíme ty výsledky, je nám hej," usmívá si při pohledu na letošní opravdu výbornou úrodu. 

Fotogalerie

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam