Namol opilý řidič narazil do zdi benzinky

foto: Policiefoto: Policie
foto: Policie
Hasiči a policie 11. 8. 2018 | Autor: Frolová Irena

ZLÍNSKO – Až tři roky za mřížemi může strávit senior, který ve čtvrtek opilý naboural čerpací stanici v Tlumačově. Server Zlin.cz informovala o případu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Velmi neobvyklé čtvrteční odpoledne zažili pracovníci a zákazníci čerpací stanice v Tlumačově. "Jednu hodinu po poledni všechny překvapila krátká nekoordinované jízda a zmatečný pokus o zaparkování ukončený nárazem vozidla Renault Megane do budovy čerpací stanice. Důvod nezvládnutí běžné dopravní situace byl zcela prozaický. Vysoké množství alkoholu, které kolovalo v těle třiasedmdesátiletého řidiče," uvedla Kozumplíková.

Policisté ještě před příjezdem na místo události zkontrolovali záznamy řidiče a zjistili, že se i přes svůj seniorský věk dosud nedopustil žádného přestupku v dopravě. O to překvapivější byla číslovka, kterou opakovaně ukázal displej přístroje na měření množství alkoholu v dechu.

"Ukázal 1,65, 1,85 a 1,89 promile. Zvyšující se hodnota značí, že řidič pravděpodobně požil alkohol krátkou dobu před jízdou, zřejmě proto, aby zvládl nápor teplého počasí," vysvětlila Kozumplíková.
Senior naštěstí při své jízdě z Otrokovic do Tlumačova nikoho nezranil. Nárazem však poškodil nejen svoje vozidlo, ale také fasádu budovy. Škoda byla předběžně vyčíslena na celkem dvanáct tisíc korun.

Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí seniorovi trest odnětí svobody až na tři roky.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam