Průkaz pro použití senior taxi si ve Vsetíně vyřídilo už přes 520 lidí

foto: město Vsetínfoto: město Vsetín
foto: město Vsetín
Co se děje 12. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – O senior taxi ve Vsetíně je velký zájem, průkaz na jeho využití si vyřídilo už přes 520 lidí. Služba funguje ve městě od června a nejčastěji ji lidé využívají k doktorovi, řekla serveru Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

Senior taxi je v provozu každý všední den od 6.30 do 15.30. „Pro jeho využívání je však nutné mít vyřízený speciální průkaz, který je možné získat na odboru sociálních věcí městského úřadu, v kanceláři číslo 218 ve druhém patře budovy na Svárově. K jeho vyřízení je nutné mít u sebe občanský průkaz nebo průkaz ZTP či ZTP/P,“ uvedla Buršíková.

Vyřízení je zdarma a platnost průkazu je vždy do konce kalendářního roku. Koncem týdne radnice evidovala přes 520 seniorů. „Řada z nich je starších 90 let, nejstarší žadatel oslaví v srpnu 99 let,“ přiblížila místostarostka Simona Hlaváčová.

Zřízení senior taxi se u starších občanů setkalo s pozitivním ohlasem. „Po počáteční vlně zájmu se sice počet žadatelů mírně snížil, ale stále přicházejí,“ uvedla Leona Zichová z odboru sociálních věcí. Podle Hlaváčové chtělo město ulehčit seniorům a zdravotně postiženým spoluobčanům cestování k lékaři, do lékárny, na poštu nebo na úřad.

Slova místostarostky potvrzuje i provozovatel služby Petr Dubovský. „Nejčastěji klienti míří do nemocnice a polikliniky, dále pak do obchodů, na hřbitov či na návštěvu do domova pro seniory,“ uvedl Dubovský a dodal, že průměrně využije jeho služeb dvacet klientů denně.

Senior taxi si mohou objednat vždy den dopředu na čísle 778 779 710. „Za jednu jízdu po území města Vsetína pak zaplatí bez ohledu na ujetou vzdálenost 25 korun. Senior taxi mohou občané využít až osmkrát za jeden měsíc. Společně s klientem může být také přepravována zdarma jedna doprovázející osoba a zavazadla běžných rozměrů,“ doplnila Buršíková.

Město má ve svém letošním rozpočtu na dotování senior taxi vyčleněnu částku 550 tisíc korun.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam