Kvůli suchu se snižují plavební hloubky Baťova kanálu, lidé musejí být opatrní

foto: PMO.czfoto: PMO.cz
foto: PMO.cz
Co se děje 12. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Povodí Moravy upozorňuje na možné snižování plavebních hloubek na Baťově kanále v důsledku sucha. Lidé na plavidlech by proto měli být opatrní, řekl serveru Zlin.cz mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Na řece Moravě jsou vlivem dlouhotrvajícího sucha extrémně nízké průtoky. „Sucho a nízké průtoky mohou vést i k dočasným omezením plavby na říčních úsecích Baťova kanálu. Povodí Moravy tam zatím udržuje plavební hladiny, nicméně v důsledku zakolísání vodní hladiny v blízkosti jezů může docházet ke snížení plavební hloubky v místech napojení kanálových úseků Baťova kanálu na říční úseky,“ objasnil Chmelař.

Správce vodní cesty proto vyzývá vůdce malých plavidel ke zvýšení pozornosti a opatrnosti při plavbě po Baťově kanálu, především při pohybu v rejdách plavebních komor přímo navazujících na řeku Moravu. „Konkrétně se jedná o horní rejdu plavební komory Spytihněv, dolní rejdu plavební komory Staré Město a rejdy plavebních komor Kunovský Les, Nedakonice, Uherský Ostroh a dále horní rejdu komory Veselí nad Moravou, dolní rejdu komory Vnorovy I a horní rejdu komory Vnorovy II,“ vyjmenoval Chmelař.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam