Zlínský kraj navštívilo v prvním pololetí skoro 338 tisíc návštěvníků

foto: kr-zlinsky.czfoto: kr-zlinsky.cz
foto: kr-zlinsky.cz
Co se děje 12. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Skoro 338 tisíc hostů navštívilo za letošní první pololetí Zlínský kraj, což je navýšení zhruba o pět procent. Pokračuje tak růstový trend, který začal před šesti lety, řekl serveru Zlin.cz Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

O počtu informoval Český statistický úřad. „Podle zprávy v prvním pololetí přijelo do Zlínského kraje 337 539 hostů, kteří v kraji strávili 937 569 nocí. Meziročně tak vzrostl jak počet hostů, tak počet přenocování,“ uvedla ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Petra Psotková.

Nárůst byl oproti loňskému prvnímu pololetí zhruba pětiprocentní. „Ještě vyšší dynamiku vykazuje nárůst počtu cizinců, a sice téměř o osm procent,“ doplnila Psotková.

Průměrná délka přenocování se v prvním pololetí letošního roku prakticky nezměnila, pohybuje se kolem 2,8 přenocování na jednoho hosta. „Tuto průměrnou hodnotu překračují pobyty hostů z Rakouska, kteří zde tráví 3,1 noci, a Ruska 3,05 nocí, naopak nejkratší dobu přenocování u nás mají hosté z blízkého Polska, a to 1,63 noci, Maďarska a Slovenska kolem dvou nocí,“ informovala Psotková.

Mezi desítkou zahraničních trhů nedošlo k zásadním změnám s výjimkou ukrajinského trhu, kde se nepatrně snížil počet hostů o necelá dvě procenta. Pokles kompenzovalo skoro třetinové zvýšení počtu přenocování. Celostátní trend poklesu přenocování Rakušanů se projevuje i ve Zlínském kraji, byť počet hostů z Rakouska meziročně vzrostl.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam