Poučení z Plzně: netřeba se bát...a video k ničemu

Sport 12. 8. 2018 | Autor: Jan Čada

PLZEŇ, ZLÍN - Senzace jako přede dvěma lety se nekonala, tehdy zlínští fotbalisté dokonale vyloupili Štruncovy sady a vyhráli 2:0. I tentokrát ale zanechali na hřišti mistra velmi dobrý výkon, zvláště ve druhém poločase favorita moc zlobili. Přesto zůstává po porážce 0:1 pocit zmaru. Mohlo to totiž být úplně jinak.

Už v první půli, kdy ale hráli Zlíňané hodně zezadu, přišli o nadějnou šanci na gól. Pomezní mával při Beauguelově úniku, ofsajdová situace byla naprosto hraniční a video mlčelo...

Při jediném gólu domácích v 77. minutě byla situace ještě diskutabilnější. Řezník stojící v malém postavení mimo hru jistě ovlivnil a Krmenčík pak po Dostálově vyraženém míči potvrdil, že prostě na jeho gólech Plzeň stojí. Po videu se v mezní situaci nikdo nesháněl...

Jako by se zodpovědní nedívali na mistrovství světa.

Tohle neunesli mnozí Plzni ne zrovna přející fanoušci a diskusní sítě zaplnili vlnou nenávisti k plzeňskému týmu a jeho vedení.

Nu, jestli se pánové u videa ve spolupráci arbitry na trávníku rozhodli ve stylu: já nic, já muzikant, pak video klidně zase zrušme.

Pro Ševce byl zápas poučením i v jiném směru.

Když dodrží taktické pokyny, mohou se v české lize porovnávat s každým. Když ale nepromění stěžejní příležitosti, nebude jim velmi dobrý výkon k ničemu. Třebaže jsou na tom fyzicky hodně dobře. Celkově je ale pohled na hru jasně optimistický. A to tentokrát chyběli Poznar a Jiráčkem. První ligové minuty si připsal mladičký Slaměna.

Hosté byli blízko bodu a Plzeňští mohou mluvit o štěstí z více stran. A taky velebit svého tradičního spasitele Krmenčíka.

V dalším duelu přijedou na Letnou fotbalisté Teplic, hraje v sobotu od 17.00.