Silnici z Hlinska do Jankovic a Dobrotic čeká oprava

foto: kr-zlinsky.czfoto: kr-zlinsky.cz
foto: kr-zlinsky.cz
Co se děje 15. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ – Mezi významné investiční akce na krajské silniční síti letos patří oprava silnice II/438 v úseku Hlinsko pod Hostýnem – Jankovice – Dobrotice. Zahájena bude v průběhu srpna a dokončena ještě v letošním roce, informovala server Zlin.cz mluvčí zlínského hejtmanství Adéla Kousalová.

"Silnici zde opravíme v celkové délce více než 3 kilometry. Náklady dosáhnou 16,818 milionu korun. Stavba bude spolufinancována ze Státního fondu dopravní infrastruktury," informoval Pavel Botek, náměstek hejtmana Zlínského kraje, zodpovědný za oblast dopravy.

Rekonstrukce bude spočívat v celoplošné stavební úpravě povrchu vozovky. Součástí stavby bude také provedení lokálních vysprávek, dále stavební úpravy připojení sjezdů, výškové úpravy dešťových vpustí a poklopů šachet a obnovení vodorovného dopravního značení.

Stavební práce včetně částečné uzavírky budou zahájeny 19. srpna a ukončeny do konce října 2018. Doprava zde bude řízena semafory.

"Silnice v úseku Hlinsko – Jankovice se rekonstruovala za téměř 130 milionů korun v letech 2003 až 2004, součástí bylo i geologické zajištění trasy. Hustý silniční provoz i povětrnostní vlivy udělaly od té doby své a vozovka se postupně dostala do nevyhovujícího stavu. Je čas na novou větší opravu. Tentokrát již ale nemusí být tak nákladná jako před patnácti lety," uvedl ředitel Ředitelství silnic Zlínského kraje Bronislav Malý.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam