Zlínská radnice vyhlásí vítěze soutěže Rozkvetlé město 2018

foto: MěU Zlínfoto: MěU Zlín
foto: MěU Zlín
Co se děje 15. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Slavnostní odpoledne u příležitosti vyhlášení vítězů 22. ročníku soutěže Rozkvetlé město 2018 se uskuteční ve čtvrtek 20. září v 16 hodin v obřadní síni budovy zlínské radnice. Součástí bude i výstava všech přihlášených předzahrádek, oken a balkónů, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

V hlavní části se soutěžilo v kategoriích předzahrádky rodinných domů a obytných domů, květinová výzdoba oken a balkonů obytných domů a úprava okolí baťovských domků. Výherci, kteří se umístí na stupních nejvyšších v každé kategorii získají finanční dar, věcný dar však obdrží i ostatní účastníci.

"Chceme vyjádřit dík všem, kteří věnují svůj čas i peníze pro zkrášlení nejen svého bydlení, ale zároveň i města," uvedla Kristýna Králová z Odboru městské zeleně Magistrátu města Zlína.

Pětičlenná komise při hodnocení kladla důraz především na harmonické uspořádání barev, kompozici, respektování nároků rostlin na místo výsadby, úroveň údržby a zdravotní stav rostlin. Důležitým hodnotícím kritériem byla i viditelnost výsadby a výzdoby z veřejných komunikací a její přínos pro ostatní obyvatele.

"Porota u bytových domů také ocenila houževnatost, s jakou někteří obyvatelé dokáží i přes nepřízeň okolí kultivovat obytný prostor. Konečný verdikt byl tedy souladem nejen uvedených hodnotících kritérií, ale celkového dojmu, který zanechala zahrada či balkonová výzdoba v každém z nás," dodala Zuzana Hegmonová, zahradní architektka, Odbor městské zeleně Magistrátu města Zlína.

Výstava mapující letošní ročník soutěže bude k vidění do konce měsíce října.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam