Česko - slovenské hokejové perličky horkého léta

foto: Berani Zlínfoto: Berani Zlín
foto: Berani Zlín
Sport 15. 8. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN / VSETÍN - Už začíná jít do tuhého. Nastal čas hokejových přípravných zápasů, ostrý start soutěží se blíží. V plném tempu jsou ve Zlíně i ve Vsetíně. A dějí se věci jako vždy zajímavé.

Tak jak dělí Zlín a Vsetín pár desítek kilometrů, stejně to platí i o Nitře a Nových Zámcích na Slovensku. Úterý tak bylo zajímavou česko - slovenskou konfrontací. Ve Vsetíně hrála extraligová Nitra a dostala k mírnému zděšení svého trenéra Stavjani, který tu zná každý kousek ledu, hned pět kousků. Výsledek 5:1 je pozoruhodný, na Lapači prohrály i extraligové Vítkovice. "Nic nepřeceňujeme, jde o přípravu, ale zatím to šlape," vyprávěl šéf vsetínského zatím druholigového klubu Daniel Tobola.

Zlín hostil v dalším duelu Zubr cupu jiný slovenský tým z Nových Zámků a prohrál 1:2. Výkon nic moc, je na čem pracovat. O pozornost si více než kdo jiný říkal dvacetiletý Nicolas Werbik, čerstvý reprezentant, který zamíří na první sraz výběru trenéra Říhy. Prosadil se ovšem jeho spoluhráč Karafiát, který má zkušenosti právě ze Vsetína.

A další ne nový poznatek obou týmů. S fanouškem třeba pracovat, hýčkat si ho. Ve Vsetíně už prodali téměř tisícovku permanentek, ve Zlíně se rovněž snaží a tak je pozoruhodná třeba středeční odpolední veřejná tiskovka za účasti vedení klubu v nákupním centru Čepkov, šéf Martin Hosták bude k dispozici všetečným dotazům.

A ještě perlička. Dres Valachů z Lapače obléká běloruský brankář Jan Šelepněv. "Kvalitu má a přišel k nám tak, jak jsme si představovali na jaře, přes nabídku úřadu práce," doplňuje letní novinky Tobola.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam