Nespoutaný gipsy jazz uzavře Zámecké kulturní léto

foto: zámek Zlínfoto: zámek Zlín
foto: zámek Zlín
Co se děje 16. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - Závěrečný prázdninový koncert čeká na návštěvníky zlínského zámku v sobotu 18. srpna. V 19 hodin začíná vystoupení zlínského kytaristy Honzy Včelaře a jeho přátel s hudbou ve stylu gipsy jazz. Serveru Zlin.cz to oznámila Kateřina Martykánová, mluvčí akce.

Večer je součástí pestrého Zámeckého kulturního léta, které zlínskému publiku připravilo řadu netradičních kulturních zážitků.

Poslední příležitost poslechnout si letos v létě hudbu na nádvoří zámku osloví zejména milovníky živých a nespoutaných rytmů. Energický gipsy jazz známého kytaristy Jana Včelaře a jeho hudebních přátel v akustickém podání dvou kytar a kontrabasu rozproudí krev určitě všem.

"Zároveň je tečkou za programem našeho Zámeckého kulturního léta. Věřím, že jsme Zlíňanům přinesli zajímavá vystoupení a příjemně prožitý čas," shrnul Martin Pášma, ředitel společnosti Zlínský zámek.

Hudební trio vychází z odkazu velikána francouzského gipsy swingu Django Reinhardta, jehož skladby tvoří hlavní náplň repertoáru. Hudebníci ovšem produkují i skladby dalších významných autorů tohoto žánru a věnují se taktéž interpretaci skladeb stylu bossanova, které ovšem stylově přibližují právě gipsy swingovému cítění.

Koncert začíná na nádvoří zlínského zámku v sobotu 11. srpna v 19 hodin. V případě nepříznivého počasí se přesouvá do velkého sálu ve druhém poschodí zámku. Vstupné je 50 korun, rezervace míst jsou možné na telefonním čísle: 602 560 020.

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam