Přišli, bojovali, padli. Páník a Somberg znovu ve Zlíně

Bohumil Páník a Jan Somberg (Foto: Zlin.cz)  Bohumil Páník a Jan Somberg (Foto: Zlin.cz)
Bohumil Páník a Jan Somberg (Foto: Zlin.cz)
Sport 16. 8. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN - Že by si trošku rekognoskovali terén? 22. září by měli pánové Páník a Somberg dorazit se svým Baníkem Ostrava k ligové fotbalové řeži do Zlína. Oba trenéři, jedna z dvojic, která opravdu na úvod nové sezóny šlape, nepobyli v pořád svém Zlíně jen tak. Kamarádi je vyzvali lítému tenisovému mači.

Hrálo se přes poledne, hrálo se v pořádném pařáku a hrálo se hodně vyrovnaně. Nakonec ani hodně umu nestačilo, P+S podlehli svým soupeřům, ale hlavně přátelům 5:7, 6:4 a 4:6.

Nikdo nesmutnil, i když touha po vítězství je v obou pánech přímo zakódovaná.

"Hráli moc dobře, je vidět, že si vyhoví a dobře se doplňují, Honza Somberg vyběhal neskutečné věci, Bob Páník má výborný forhend a dokonalé taktické myšlení, měli jsme to hodně těžké a vítězství si ceníme," konstatoval po utkání jeden z vítězné dvojice Jiří Strnad, před lety Páníkův spoluhráč v dresu  fotbalového Zlína.

Oba momentálně ostravští trenéři trénují poctivě i na severu. "Jasně, o tenis je samozřejmě zájem i v Ostravě. Testujeme třeba kvalitu hokejistů Davida Moravce, Vládi Vůjtka a dalších, tak jako tady ve Zlíně jsou i tam podmínky velmi slušné," konstatoval Páník.

K výbornému vstupu svého týmu do nejvyšší soutěže je ostražitý ve výrocích. "Máme za sebou teprve čtyři kola, jde o postupné kroky, zatím dobré, škoda zlé poslední minuty nastavení na Slovácku," ohlíží se Páník.

"Fandové jsou v Ostravě specifičtí, jedineční, časem je pochopíte a přijdete jim na chuť, jsou fakt srdcem klubu," dodává Somberg.

Zhruba za měsíc jede Baník do Zlína. To teprve bude řež včetně hlučných fanoušků.

"Předzápas" na antuce P+S těsně prohráli, jak to bude na trávníku?

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam