Vsetín zrekonstruuje lázně za víc než 20 milionů

foto: vsetinskasportovni.czfoto: vsetinskasportovni.cz
foto: vsetinskasportovni.cz
Co se děje 17. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

VSETÍN – Městské lázně ve Vsetíně se po vybudování nové relaxační zóny v sauně dočkají další rekonstrukce za více než 20 milionů korun. Práce se kvůli havarijnímu stavu dotknou například technologie vody nebo přívodu tepla, řekla serveru Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

Projekt zpracovává společnost Centroprojekt. „Stala se vítězem veřejné zakázky. Nyní pracujeme na projektu pro stavební povolení a následně bude vypracován realizační projekt,“ přiblížil stavební technik radnice Vladislav Jurčák.

Nejvíce peněz půjde do rekonstrukce technologie vody, přívodu tepla a vzduchotechniky. „Jsou v havarijním stavu. Radnice chce úplně změnit systém vytápění a hospodaření s vodou. Teplo z odpadních vod plánujeme využít na ohřev bazénů,“ informovala Buršíková.

Nová vzduchotechnika zajistí tepelnou pohodu návštěvníků bazénu. „Opravy se budou týkat také šaten, které jsou zastaralé a postrádají čipový systém. Šatny budou ale nadále rozděleny na muže a ženy,“ uvedla mluvčí.

Zrekonstruují se také sociální zařízení. „Plánujeme doplnit a upravit technologie vnitřního bazénu, relaxačního bazénu, whirlpoolu, ochlazovacího bazénu a brouzdaliště. Dále se projekt zaměřuje na výměnu obkladu bazénu, buď bude použita fólie, nebo keramika,“ řekl Jurčák.

Mimo to se bude rekonstruovat elektroinstalace, vymění se staré rozvaděče za nové, a to včetně kabelových rozvodů. Nově se bude řešit i ohřev vody, vymění se kogenerační jednotka a výměníková stanice. Radnice počítá také se zateplením věže k toboganu.  „Celkový odhad nákladů na rekonstrukci přesahuje jednadvacet milionů korun,“ vypočítal starosta Jiří Růžička.  

Velkou investicí bude také rozšíření služeb wellness v horním patře a jeho spojení s bazénem. „U parní a finské sauny přibude například vířivka, tepidárium či Kneippův chodník. Schodištěm propojíme s bazénem,“ dodal místostarosta Tomáš Pifka s tím, že zateplením pláště budovy se bude vedení města zabývat až naposled.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam