Nevěstinec v Kostelanech: Žalobce navrhl pro provozovatele minimálně pětileté tresty

ilustrační foto: Zlin.czilustrační foto: Zlin.cz
ilustrační foto: Zlin.cz
Co se děje 17. 8. 2018 | Autor: šárka šarmanová

ZLÍN – Až šest let natvrdo. Tolik si má podle státního zástupce odsedět Antonín C. za provozování veřejného domu v Kostelanech na Kroměřížsku. V něm měl společně s další obžalovanou Adrianou Č. „zaměstnávat“ doslova i děti. Žena by si podle návrhu žalobce měla odsedět ve vězení pět let. Rozsudek bude znám až za týden.

Zlínský krajský soud již takřka rok rozplétá případ, v němž je obžalován sedmapadesátiletý Antonín C. a pětatřicetiletá Adriana Č. z trestných činů obchodování s lidmi, kuplířství, ohrožování výchovy dítěte a podávání alkoholu mladistvým. V letech 2009-2012 měli provozovat takzvaný vykřičený dům, kde se pořádaly divoké večírky plné alkoholu a sexuálních hrátek. Společnice tehdy měly tvořit zejména studentky středních škol, z nichž některé neměly ještě ani osmnáct let. Za jednu noc strávenou s mužem měla každá dostat až tři tisíce korun.

Policie se o tomto případu dozvěděla úplnou náhodou. Na Antonína C. totiž přišla podat trestní oznámení sama Adriana Č. Nakonec ale i ona skončila na lavici obžalovaných. Mimo Kostelany se totiž přišlo na to, že sama v Brně provozovala erotický privát.

Oba obžalovaní ale vše od počátku popírají. „Já jsem tam jen pracovala. Ty dívky jsem nesháněla, nevím, jak se tam dostaly,“ tvrdila. Prý do penzionu jezdila stejně jako jiné dívky, tedy za sexem. V Brně prý jenom pronajímala byt svým kamarádkám, ale o tom, co tam dělaly, prý nic nevěděla.

Stejně tak i Antonín C. popřel, že by dívky dostávaly za cokoliv peníze. „Dívky jsem nezval za účelem erotických služeb, ale za zábavou. Bylo pití, hudba, hrály se kuželky,“ řekl už dříve.

Police u něj při domovní prohlídce našla řadu erotických fotek pořízených z penzionu, dále záznamy o tom, kolik má která dívka let i kolik kdy inkasovala peněz. „Ty záznamy jsem nepsal já. Celá kauza je vykonstruovaná lidmi, kteří mají vliv na politiku i policii, a také na státní zastupitelství, protože jsem proti nim svědčil v jiných kauzách. Důkazy mi shořely v autě,“ hájí se bývalý podnikatel.

Soud si za rok projednávání tohoto případu vyslechl celou řadu dívek, které dřív do penzionu jezdily. Některé si nic „nepamatovaly“, jiné potvrdily, že je skutečně Antonín C. najímal jako prostitutky.

Mezi svědkyněmi byla i žena, která již v minulosti figurovala v kauze Hany Křeháčkové. Ženy, která dostala šest let natvrdo za to, že ve Zlíně provozovala veřejný dům a zaměstnávala v něm nezletilé dívky. Tato dívka opět stanula u soudu, protože měla sama být jednou ze společnic v Kostelanech i na privátě v Brně. Do řeči jí ale moc nebylo. „Vypovídat nebudu, hrozí mi trestní stíhání,“ uvedla nejprve. Pak ale přeci jen trochu otočila. „Adriana pro něho pracovala v Kostelanech, což bylo jeho rekreační sídlo. Já jsem tam pomáhala, například s úklidem, občerstvením. Nepamatuji se, že by se tam poskytovaly sexuální služby,“ tvrdila mladá maminka. Stejně tak popřela, že by kdy provozovala v Brně sex za peníze. Při vyšetřování ale na policii potvrdila, že se živila v Kostelanech prostitucí, kde si vydělala desetitisíce i to, že jí nebylo sedmnáct. „Má výpověď je takřka na sto procent pravdivá,“ uvedla na policii do spisu, který ztvrdila podpisem.

 Na dotaz soudkyně, jak si tento rozpor vysvětluje, reagovala tím, že písemný záznam z jejího výslechu není pravdivý. „Špatně jsem si ho přečetla,“ vysvětlovala na dotazy soudkyně. Pak už jenom dokola opakovala, že si vlastně nic nepamatuje. „Brala jsem v té době prášky na deprese, hodně pila a brala drogy,“ sdělila svědkyně.

Obhájci navrhovali oba obžalované zprostit všech obvinění, protože podle nich není v této kauze jediný přímý důkaz, který by je usvědčoval. Obhájkyně Adriany Č. navíc soud upozornila na to, že se žena stará sama o dvě malé děti.

Senát své rozhodnutí vynese příští pátek.

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam