The best of Alexander Jakubov

ZLÍN - Na lavičce náhradníků už musí mít důlek. Za Fastav nastoupil zatím třikrát a vždycky šel na hřiště až v poslední desetiminutovce. A kdyby hrál karty, pak se mu to musí v rukou jen hemžit žolíky.

Sedmadvacetiletý útočník Zlína Alexander Jakubov je totiž opravdovým štěstíčkem trenéra Michala Bílka. Paradoxně největší porci minut v závěru dostal v Plzni, kdy střídal v 82. minutě, ale neprosadil se.

Zato ve své premiéře proti Jablonci, kdy nastoupil v 87. minutě, byl jeho podpis znát u vyrovnávací branky. Nastřelil tyč a Beauguel srovnal v poslední chvíli na 1:1.

A aby svoji parádní disciplinu ještě zdokonalil, rozjásal spoluhráče i diváky v duelu s Teplicemi v úplně poslední vteřině utkání. Byl na správném místě ve správný čas, po Gajičově vybídnutí se zblízka mýlit nemohl a knihoval tři body pro Fastav za výhru 1:0.

Zápas sám ovšem moc krásy nepobral, Zlínské v tlaku dlouho srážela nepřesnost. A taky je podržel brankář Dostál. Jenže přesně ve chvíli, kdy to bylo třeba, vytáhl trenér Bílek svého žolíka AJ.

Už teď se se zájmem čeká na derby v šestém kole. Fastav zamíří příští pondělí na Slovácko, to by také mohlo vyprávět o štěstí. Jediným střelcem týmu z Uherského Hradiště byl hned dvakrát obránce Dukly Chlumecký. Slovácko díky jeho dvěma vlastencům vyhrálo na rozpálené Julisce 2:1 a taky se opaluje v první šestce tabulky nejvyšší soutěže.