Tenis ano, škola nééé

foto: Zlin.czfoto: Zlin.cz
foto: Zlin.cz
Sport 20. 8. 2018 | Autor: Jan Čada

ZLÍN  - Můžete ji dočasně porazit, ale ona, mrška, začne vždycky ve druhé půlce srpna vystrkovat růžky. Škola se nenápadně "ochomýtá" kolem prázdninářů i zkraje jejich krásného osmého týdne volna.

"Trochu na ni myslím, ale spíš na kamarády, které jsem dlouho neviděla, než na učení, to je fakt," hlásí extřeťačka a za pár dnů čtvrťačka na příměstském tenisovém táboře na zlínské Vršavě, tedy přesněji řečeno na úplně novém kurtu zdejšího Tenisového klubu, kde pod vedením mladých trenérů dostávají děti první lekce kouzelné hry zvané tenis.

Šéf klubu Jan Macharáček je všemu dění nablízku.

"Zájem dětí nás moc těší, řada z nich se nám do tohoto třetího turnusu přihlásila opakovaně. Z toho máme opravdu radost. Od osmi od rána do čtvrté hodiny odpolední mají rodiče klid a děti v naší péči. Nehraje se ale jen tenis, děti se baví v nedaleké Galaxii, hrají si, dvakrát týdně chodí plavat, myslím, že tohle není ztracený čas někde s klíčkem na krku a mobilem v ruce na sídlišti," říká předseda.

Mezitím začne slzet možná nejmladší účastnice tábora, holčička zhruba pětiletá.

"Stoprocentně ji to přejde, program je pestrý, stesk po mamince chápu, třeba ji ale za patnáct dvacet let pozve na svůj zápas do Wimbledonu," směje se Macharáček, sám polysportovec tělem i duší. A taky muzikant.

"Ještě zvažujeme, zda dětem uspořádáme na závěr kursu za odměnu koncert naší skupiny Maho, zatím mi ale kolega zběhl k vodě, chytila ho rybařina, uvidíme, alespoň mám čas doučit se hře na harfu a loutnu," dodává.

Celkem se letos na příměstské tábory s raketami a žlutými míčky přihlásilo kolem 70 dětí.

"Je to posun od loňska, ne každý dojde až do závodního tenisu, ale počítám, že tak pět účastníků se chytne tenisovým drápkem natolik, že je časem přivítáme v mládežnických týmech. Ostatně letos jsme jich měli v soutěžích o čtyři více než v minulosti," končí  Macharáček.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře


Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam