Slovácké divadlo představí Fidlovačku i nové ozvučení za 8,5 milionu

Foto: Marek MalůšekFoto: Marek Malůšek
Foto: Marek Malůšek
Kultura 24. 8. 2018 | Autor: Irena Frolová

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Premiéru hry Fidlovačka uvede 15. září Slovácké divadlo Uherské Hradiště, které zahajuje sezónu s novým ozvučením hlediště za 8,5 milionu korun. V průběhu roku nastuduje i muzikál Chicago, řekl serveru Zlin.cz mluvčí divadla a herec Josef Kubáník.

Divadelníky letos čeká 73. sezóna. „Bude to sezóna, na kterou budeme v dobrém dlouho vzpomínat. Už 15. září bude mít premiéru Fidlovačka, tedy ta nejryzejší česká klasika od Josefa Kajetána Tyla, v níž poprvé zazněla píseň Kde domov můj,“ uvedl ředitel divadla Michal Zetel. Divadlo hru uvede ke 100. výročí vzniku Československa.

Novinkou bude i nové ozvučení hlediště. „Jedna z nejmodernějších zvukových souprav, jaké jsou v českých divadlech ke slyšení, si divadlo mohlo dovolit především díky vstřícnosti zřizovatele, kterým je Město Uherské Hradiště. Vážíme si toho, že zřizovatel našim prosbám vyšel vstříc a systém za téměř 8,5 milionu korun pořídil,“ uvedl Zetel.

Využití podle něj bude maximální proto, že hradišťská scéna uvede špičkové muzikály. „Jako jediná v regionu se pyšní muzikálovou cenou Thálie a chce s nejnovějšími hudebními trendy stále držet krok,“ řekl Kubáník.

Podle něj jsou v repertoáru dva muzikály. „U obou hraje živý orchestr. Jsou to Pokrevní bratři se dvěma držiteli Thálie v oboru muzikál Tomášem Šulajem a Yvettou Blanarovičovou a jako jediní v Česku uvádíme crazy muzikál Hra o pyžama,“ řekl Kubáník.

Krom toho divadlo chystá velký triumf na další měsíce. „Jsme moc rádi, že se nám podařilo sehnat autorská práva k hitu oceněnému šesti Oscary, který všichni znají z filmového plátna v režii Roba Marshalla, a tím je muzikál Chicago. Začneme jej studovat už v první polovině příštího roku v režii Lindy Keprtové,“ prozradil Kubáník.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam