Policie si posvítila na opilé děti, vyhmátla jich osm

Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Ilustrační foto (Foto: Zlin.cz)
Hasiči a policie 5. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍNSKÝ KRAJ - Policisté ze Zlínského kraje se zapojili do akce Hazard, alkohol a děti 2018, která se opakuje už čtvrtým rokem ve spolupráci s Úřadem vlády ČR a dalšími subjekty. V rámci prověrky odhalili osm podnapilých dětí, server Zlin.cz o tom informovala policejní mluvčí Lenka Javorová.

Během několika dní policisté napříč Zlínským krajem prošli tři stovky restaurací, klubů a zábavních podniků, kde zkontrolovali přes 200 lidí. Zjistili osm mladistvých ve věku od 15 do 18 let (tři chlapci a pět dívek), kteří požili alkoholické nápoje.

"Nejvyšší hodnotu alkoholu v dechu jsme naměřili mladistvé dívce na diskotéce na Zlínsku. Dívka nadýchala 1,56 promile. Přestupky, kterých se dopustili ti, kteří alkohol mladistvým poskytli, oznámíme správnímu orgánu k dalšímu projednání," poznamenala Javorková.

Do akce se za tři dny zapojilo téměř 60 policistů společně s českou obchodní inspekcí, oddělením sociálně právní ochrany dětí, hasičským záchranným sborem, krajskou hygienou a celní správou. Podobné akce budou namátkově pokračovat až do konce roku.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam