Zlínská zoo má mládě kudu velkého

Třetí mládě kudu velkého (Foto: Archiv ZOO Zlín)Třetí mládě kudu velkého (Foto: Archiv ZOO Zlín)
Třetí mládě kudu velkého (Foto: Archiv ZOO Zlín)
Co se děje 7. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN – Mládě antilopy kudu velkého se narodilo ve zlínské zoo. Má se čile k světu a zdárně prospívá, řekla serveru Zlin.cz mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Zájemci mohou mládě vidět ve velkém výběhu u pavilonu. „Mládě patří mezi naše další velké chovatelské úspěchy,“ uvedla Bujáčková.

Kudu velké chovají pouze tři zoo v České republice včetně té zlínské. „Chováme je od roku 2012. Je to poměrně náročný druh antilopy. Chov má svá specifika. Ani po několika letech chovu nemusí dojít k narození mláděte,“ řekla Bujáčková.

Historicky první mládě kudu velkého odchovala zoo v roce 2015, kdy se narodila samička. Domovinou kudu velkého je jižní a východní Afrika, obývá husté akáciové porosty, skalnatou nebo kopcovitou krajinu a vyschlá koryta řek poblíž vody.

Kudu velký je statná antilopa, váha dospělých samců se pohybuje kolem 300 kilogramů. Typickým znakem samců kudu jsou impozantní spirálovitě zatočené rohy, které začínají růst od šestého měsíce věku. Samice rohy nemají. Na jejich jídelníčku dominuje především listí a části větviček stromů, nepohrdne však ani různými ovocnými plody, hlízami nebo trávou.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam