Bon appétit v Luhačovicích

Foto: Zlínsko a LuhačovickoFoto: Zlínsko a Luhačovicko
Foto: Zlínsko a Luhačovicko
Turistický blog 6. 9. 2018 | Zdroj: Zlínsko a Luhačovicko

Vždycky, když u nás narazíme na nějaký nový a sympatický gastronomický koncept, máme z toho doslova objevitelskou radost. A že jich tu poslední dobou je - od malých kavárniček s geniálními zákusky přes bistra s velmi svěžím menu až po restaurace s propracovanou sezónní nabídkou. A něco nového k nim teď přibylo i v Luhačovicích.

Většina zajímavých míst neleží na hlavních turistických třídách, a tak je to i s Francouzským bistrem v Luhačovicích. Leží pod úrovní hlavní třídy v zadní partii domů mezi poštou a kulturním domem Elektra. Prosklená výloha dává nahlédnout do velkoryse zařízeného interiéru, v létě si můžete dát drink nebo něco na zub na zahrádce před kavárnou.

Zlínsko a Luhačovicko

Kontinentální interiér je plný designových kousků, cingrlátek, starého nábytku, polštářů a lampiček, které mu dodávají velmi sympatickou atmosféru. Není nic příjemnějšího, než se po perném dni svalit do podušek na robustním gauči nebo se uvelebit v mohutném ušáku. Za chvilku máte na stole kávu, skleničku bublinek nebo čaj vonící kořením. Venku za okny se líně vleče lázeňský den.

Zlínsko a Luhačovicko

To, co teď kavárnám podobného střihu velmi sluší, jsou nejen dezerty připravované s velkou fantazií, ale také nabídka slaných jídel a snacků, které se hodí jako brunch, pozdní oběd nebo lehká večeře. A tahle příjemná móda se nevyhnula ani Francouzskému bistru. Quiche, toasty, saláty s fíky a pršutem, slané koláče, wrapy, krémové polévky a podobné dobroty tu jsou na denním pořádku. Sezónní, lehké, připravené pečlivě a s láskou k jídlu.

Zlínsko a Luhačovicko

Luhačovice sice zatím teprve pomalu rostou do své kulinářské dospělosti, ale pár zajímavých míst tu přece jenom je. Několik vybraných hotelových restaurací, pár kaváren, tohle bistro a lokální výrobky dávají tušit, že se tu najdou lidé, kteří se byli podívat, jak se jí ve světě. Díky nim sem vane svěží kulinářský vánek.

Fotogalerie

 

Blog o cestování, dobrém jídle, výletech, místních farmářích, krásných místech na spaní, šikovných lidech, tvořivosti a nápadech vám přináší turistické regiony Zlínského kraje ve spolupráci s webzinem Zlin.cz a Luhacovice.cz.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam