Na prostranství mezi Priorem, kinem a Moskvou budou vysazeny nové lípy

Foto: MěÚ ZlínFoto: MěÚ Zlín
Foto: MěÚ Zlín
Co se děje 11. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

ZLÍN - V rámci oslav výročí vzniku Československa bude na prostranství mezi Priorem, kinem a Moskvou vysazeno celkem 28 nových lip. Serveru Zlin.cz to oznámil Lukáš Fabián z tiskového oddělení zlínské radnice. 

Významnou proměnou prochází veřejný prostor mezi rekonstruovaným obchodním domem Prior, Velkým kinem a hotelem Moskva. Úpravy se dotýkají také parkoviště před obchodním domem, prostranství před hotelem Moskva a přilehlé komunikace pro pěší. V rámci oslav výročí vzniku Československa zde bude mimo jiné vysazeno 28 lip, které vytvoří takzvaný bosket – útvar, kdy jsou dřeviny pěstované tak, že se vzájemně propojí větvemi.

„Původně jsme uvažovali o tom, že vysadíme sto lip, ale tak velký prostor bychom jen těžko hledali. Navíc číslo 28 má také svou jasnou symboliku, protože 28. října vzniklo Československo," vysvětlil Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast životního prostředí.

Nová podoba tohoto prostranství lidem poskytne odpočinkový prostor s lavičkami. V novém maltovém povrchu budou navíc zabudovaná svítidla, díky kterým místo vynikne i ve tmě. Práce na úpravě plochy vyjdou na 3,5 milionu korun.

Mimo úpravu zeleně se chystají i další práce, půjde především o rekonstrukci chodníků. Úpravy se dočká i samotné parkoviště pod rekonstruovaným obchodním domem Prior. Chystá se výměna povrchů a změna rozmístění parkovacích stání.

Plocha bude nadále využívána pro parkování, počet stání zůstane podobný jako dřív. Zřetelněji vymezený bude prostor pro chodce.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam