Během potravinové sbírky se v Otrokovicích vybralo téměř půl tuny jídla

Foto: MěÚ OtrokoviceFoto: MěÚ Otrokovice
Foto: MěÚ Otrokovice
Co se děje 11. 9. 2018 | Autor: Irena Frolová

OTROKOVICE - V rámci potravinové sbírky, která se uplynulý víkend konala na mnoha místech České republiky, se v Otrokovicích vybralo téměř půl tuny potravin. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

„Díky dobrovolníkům z řad našich zaměstnanců a štědrým dárcům z řad zákazníků, kteří ten den přišli nakoupit, a některé z potravin věnovali do sběrných košíků, se podařilo vybrat 446 kg potravin. Nejčastěji se jednalo o těstoviny, rýži, luštěniny, mléko, trvanlivé potraviny nebo hygienické potřeby," upřesnil Tomáš Bernatík, zástupce vedoucího Charity sv. Anežky Otrokovice.

Potravinová pomoc bude určena uživatelům sociálních služeb Charity sv. Anežky Otrokovice. Jedná se o rodiny s dětmi, lidi v nouzi a seniory. Potraviny uživatelé získají na základě posouzení jejich tíživé životní situace sociálními pracovníky. "Chceme všem poděkovat za jejich snahu pomáhat," dodal Tomáš Bernatík.

Akce nazvaná K-potravinová sbírka se letos konala vůbec poprvé. Uspořádal ji jeden obchodní řetězec společně s Českou federací potravinových bank.

 

Mohlo by vás zajímat

Mail-Info

Zadejte svou e-mailovou adresu

Přihlaste se k odběru aktuálních zpráv:

  

Antispam